• facebook
 • rss
 • Bądźmy odważni

  ela

  dodane 04.09.2014 21:32

  Po raz pierwszy szkoły katolickie z Wrocławia i Henrykowa zorganizowały wspólne rozpoczęcie roku szkolnego. W Eucharystii pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego wzięło udział ok. 800 uczniów.

  Msza św. inauguracyjna odbyła się w kościele pw. Chrystusa Króla, przy którym znajdują się szkoły prowadzone przez księży salezjanów.

  - Dzisiejsze spotkanie jest szczególnym świadectwem. Oto  my, młodzi Polacy, zaczynamy odważnie głosić w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie wartości wiary, poszanowanie prawdy i miłość do ojczyzny. Chcemy odtąd mówić jednym głosem szanując to, co najcenniejsze, szanować siebie nawzajem jak i tych, których zachowanie trudno nam pojąć. Pragniemy własną postawą przekonywać, że skarbem jest wiedza i wychowanie w wartościach, które zdobywamy w naszych szkołach - mówiła podczas powitania metropolity wrocławskiego przedstawicielka uczniów.

  W homilii, ks. Jerzy Babiak, dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, przekonywał uczniów, że powinni w sercu dziękować za to, iż w swoich szkołach mogą na co dzień usłyszeć Słowo Boże. Nawiązał również do przemówienia św. Jana Pawła II do dyrektorów szkół katolickich. Papież przypominał, że są one powołane również do tego, by być dynamicznymi wspólnotami wiary i ewangelizacji. - To właśnie Słowo Boże może dopomagać nam abyśmy mieli mocnego ducha, abyśmy byli blisko Jezusa, abyśmy mówili o Nim wszędzie. Nie wstydźmy się Jezusa, bądźmy odważni, choć dzisiaj wielu mówi, że być chrześcijaninem to staroświeckość, to nie jest modne. Pamiętajmy jednak, że słowo Jezusa jest zbawieniem - mówił.

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

  Na zakończenie Eucharystii głos zabrał abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski wyraził radość ze spotkania z dziećmi i młodzieżą. - Myślę, że jest to dla nas niezwykłe przeżycie, bo możemy teraz zobaczyć jak wielu nas jest - mówił.

  Michał Jurecki, przewodniczący szkoły Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie podkreśla, że pomysł wspólnego rozpoczęcia roku mu się podoba. - Jestem trochę zaskoczony, że jest tak wiele szkół katolickich - mówił.

  Tuż po Mszy św., na placu przed kościołem, uczniowie wspólnie zatańczyli dwa tańce integracyjne i rozjechali się do domów. Po pięknej inauguracji przyszedł czas na owocną pracę.

  W rozpoczęciu roku szkolnego wzięły udział: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Sióstr Salezjanek, Gimnazjum i Liceum Salezjańskie, Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek, Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. NMP Pośredniczki Łask oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie.

  Integracja podczas inauguracji roku szkolnego szkół katolickich 2014
  Karol Białkowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół