• facebook
 • rss
 • Rozpoczęło się nocne czuwanie

  kb

  dodane 19.09.2014 19:53

  Msza św. w bazylice jasnogórskiej rozpoczęła doroczną pielgrzymkę archidiecezjan. Odbywa się ona pod hasłem "Maryjo, uproś nam łaskę nawrócenia".

  - Tu, od tronu Bożej Matki, zabierzcie ze sobą to przekonanie, że pielgrzymowanie dolnośląskiej ziemi nie kończy się, ono ma trwać i przedłużać się, siejąc wszędzie ziarno, które ma ukazywać, że wiara nie jest czymś wstydliwym, lecz drogą do radości i wewnętrznego spokoju ducha - mówił, witając zgromadzonych, jeden z ojców paulinów.

  - Na początku tej pielgrzymki mamy usłyszeć, że wszystko, co będzie się tu działo, to dzieło Pana Boga - przypomniał w homilii abp Józef Kupny. Zwrócił uwagę, że fragment Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej jest najczęściej czytany u tronu jasnogórskiej Matki. Podkreślił, że św. Jan nie nazywa wydarzenia, którego był świadkiem, cudem, ale znakiem. - Znak ma nas odsyłać do rzeczywistości, którą trudno opisać słowami, do czegoś, co jest ukryte przed naszymi oczyma. Dziś chcemy stać się świadkami znaku - mówił.

  Metropolita wrocławski zaznaczył, że dzięki wydarzeniom w Kanie Galilejskiej uczniowie stali się wspólnotą, jedną rodziną. Przekonywał, że taką samą rodziną jest Kościół zjednoczony wokół Matki. Dzieje się tak dzięki wierze. - Chciałbym, abyśmy wszyscy tego w tym miejscu doświadczyli - dodał.

  Przedstawiciele parafii archidiecezji wrocławskiej przebywać będą na Jasnej Górze do jutrzejszego poranka. O 21.00 wezmą udział w Apelu Jasnogórskim (transmisja w Radiu Rodzina), a także w maryjnej Pasterce o północy. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. o poranku - o godz. 6.

  Posłuchaj całej homilii abp. J. Kupnego:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół