• facebook
 • rss
 • Do Jadwigi z Łukaszem

  ac

  dodane 18.10.2014 09:41

  Ruszyli o zmroku, dzielnie spędzając sen z powiek. Kilkanaście tysięcy pieszych pielgrzymów przybyło do Trzebnicy.

  – Oby ta droga do św. Jadwigi była czasem namysłu, modlitwy i medytacji. Życzę, abyście się umocnili w wierze i miłości... Szczęśliwej drogi! – mówił abp Józef Kupny do pątników zgromadzonych w katedrze wrocławskiej. Przed drogą ci najbardziej wytrwali wzięli udział w Jutrzni, rozpoczynając w modlitwie brewiarzowej spotkanie ze św. Łukaszem, patronem dnia.

  Pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Tajemnica Ewangelii" i to ewangelista Łukasz towarzyszy wędrowcom podczas konferencji głoszonych w grupach. Ks. Henryk Wachowiak poprowadził krótkie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i – po powitaniu ks. Stanisława „Orzecha” Orzechowskiego – tłum wrocławian rozpoczął doroczny najazd na Trzebnicę. Oprócz św. Łukasza w sposób wyjątkowy towarzyszyli im także bł. Karolina Kózkówna i patron miasta, bł. Czesław, których relikwie niesione są również do grobu księżej (z którą zresztą mógł się spotkać już za ziemskiego życia).

  Dla jednych trzebnicka wyprawa to przede wszystkim epilog sierpniowej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, dla innych owoc nabożeństwa do św. Jadwigi, pragnienie znalezienia się w wędrującej wspólnocie i zakosztowania niepowtarzalnego smaku modlitwy pośród trzebnickich sadów na wzgórzach i październikowego lasu. – Jeszcze nie udało nam się wyruszyć pieszo na Jasną Górę, choć już było blisko, ale do Trzebnicy chodzimy od dawna – mówią Marysia i Magda, harcerki z ZHR. – Nasza harcerska grupa miała kilkuletnią przerwę; w tym roku jednak znów uczestniczy w pielgrzymce trzebnickiej (jako grupa 19). Mamy dodatkowy powód do wędrówki, bo naszej chorągwi patronuje właśnie św. Jadwiga. To dla nas czas i na modlitwę, i na pobycie ze sobą. Chcemy też dać dobry przykład naszym młodszym koleżankom. Jako harcerki sporo wędrujemy. Prawdę mówiąc, te niecałe 30 kilometrów to nie jest wielka wyprawa…

  Pielgrzymka zakończyła się o 16.00 Mszą św. przy ołtarzu polowym.

  Wkrótce więcej zdjęć.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół