• facebook
 • rss
 • Niebo naprawdę istnieje!

  kb

  dodane 30.10.2014 21:28

  "Gdzie ja dzisiaj trafiłam?" - zapytała jedna wychowawczyń dzieci. "Do nieba" - odpowiedziały chórem maluchy. Życiowy cel w wieku kilku lat jest oczywisty - to świętość.

  - Zorganizowaliśmy "Bal Wszystkich Świętych", by pokazać, że jako chrześcijanie mamy pełną nadziei i piękna Uroczystość Wszystkich Świętych i pragniemy żyć tym, co piękne, dobre, wartościowe i Bożą radością emanować na otoczenie - mówi s. Julita, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sióstr św. Józefa.

  Podkreśla, że to niewątpliwie alternatywa dla wszędobylskiego w ostatnich latach Halloween propagującego strach i brzydotę.

  Zadaniem dzieci, a raczej ich rodziców, było wybranie ulubionego świętego i przebranie się za niego. Co istotne zabawa nie polegała tylko na wymyślnym strojeniu się.

  Zarówno w przedszkolu jak i domu maluchy poznawały życiorysy świętych, a podczas balu miały okazję zaprezentować swoją wiedzę.- Chcemy w ten sposób pokazywać dzieciom jakie to wspaniałe być dobrym, pełnym wiary i miłości człowiekiem. Bo święty, to ktoś, kto pięknie przeżył swoje życie, upodabniając się do Chrystusa - dodaje siostra dyrektor.

  Kilku św. Franciszków z Asyżu, św. Józefów oraz Jadwigi Śląskie i Maryje dominowały na specjalnie udekorowanej sali. Wiele dzieci było przebranych za swoich patronów chrzcielnych.

  W sposób niezwykły zaprezentował się jeden z czterolatków: - Jestem świętym człowiekiem, który spotkał Jezusa - powiedział, a na aureoli, którą otrzymywał każdy z uczestników zabawy, prosił by napisać "Święty Człowiek".

  S. Julita zwraca uwagę na aktualność słów kilkuletniego chłopca: - Świętość jest dla każdego. Ufamy, że z Bożą pomocą i łaską możemy zaszczepić w dzieciach wartości, które nie przemijają i prowadzą do wieczności.

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego balu w galerii poniżej. Życzymy dobrej zabawy w rozpoznawaniu świętych Kościoła. Równocześnie przypominamy o innych inicjatywach związanych z przypadającą w sobotę uroczystością. Piszemy o nich TUTAJ.

  _______________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół