• facebook
 • rss
 • Rozwód i co dalej?

  ac

  dodane 15.12.2014 14:42

  Jak znaleźć siły, by żyć po rozstaniu z sakramentalnym współmałżonkiem, dochowując mu wierności? U wrocławskich dominikanów powstaje grupa wsparcia dla takich osób.

  Jej pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 19 grudnia o 19.00 w Starym Refektarzu przy dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha (wejście od ul. Janickiego). – Przy naszym klasztorze już istnieje grupa wsparcia dla osób żyjących w powtórnych, niesakramentalnych związkach. Kolejnym krokiem jest stworzenie grupy dla tych, którzy po rozwodzie nie zawarli nowych związków; chcą dochować wierności sakramentalnym małżonkom – mówi o. Mirosław Ostrowski OP, dodając, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego Wrocław należy do pierwszej czwórki miast w Polsce, w których dochodzi do największej liczby rozwodów.

  Członkowie grupy będą spotykać się dwa razy w tygodniu. Mogą liczyć na dostosowaną do ich specyficznej sytuacji opiekę duszpasterską i życzliwe wsparcie w gronie osób znajdujących się w podobnych okolicznościach życiowych.

  _____________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • nikolaszymczak
   17.12.2014 10:20
   Jak to grupa wsparcia dla związków niesakramentalnych? a co z pokrzywdzonymi,czy to nie oni jako pierwsi powinni otrzymać pomoc?
  • Julianna
   23.05.2015 08:31
   Panie Boże, bądź uwielbiony w naszym życiu. Bądź uwielbiony we wszystkich sytuacjach, które budują naszą codzienność, w trudnościach, które przeżywamy, w tym wszystkim, z czym sobie nie radzimy.
   Ty wejdź w nasze życie, wejdź we wszystkie nasze sprawy i objawiaj swoją chwałę.

   Uwielbiamy Cię w naszej rodzinie, we wszystkich osobach z którymi się spotykamy, w tych, do których nas posyłasz każdego dnia. Ty ukochałeś nas miłością absolutną, bezwarunkową, odwieczną.

   Daj nam doświadczyć tej miłości, daj doświadczyć Twojego przytulenia, Twojego pochylenia nad nami.

   Bądź błogosławiony Panie w całej historii naszego życia, w naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w Twoim planie zbawienia dla nas. W naszych delikatnych, czułych sercach.

   Ty jesteś najlepszym lekarzem, Ty uzdrawiasz nasze rany, Ty przywracasz nam naszą godność i piękno.

   Zbawicielu świata, bądź uwielbiony!
   Chwała Ojcu, i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz zawsze i na wieki wieków. Amen
  • Julianna
   23.05.2015 13:25
   źródło Modlitwy uwielbienia: http://40i30na70.blogspot.com/
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół