• facebook
 • rss
 • Wrócić inną drogą

  Karol Białkowski

  dodane 06.01.2015 17:15

  Ok. 25 tys. ludzi wzięło udział we wrocławskim Orszaku Trzech Króli. Przy żłóbku, zmarzniętych uczestników maksymalnie rozgrzał zespół Golec uOrkiestra.

  Trasa między katedrą wrocławską, a rynkiem była naszpikowana atrakcjami. Dwór Heroda, ring, na którym odbywały się walki diabesko-anielskie w różnych kategoriach, a na końcu oczywiście odwiedziny w stajence i pokłon oddany wraz z trzema mędrcami.

  W pochodzie wzięli udział m.in. bp Andrzej Siemieniewski, prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, wiceprezydent Anna Szarycz, członek zarządu województwa Jerzy Michalak.

  Jak zaznacza Piotr Czekierda, organizacja orszaku we Wrocławiu to coraz większe wyzwanie. - Śmiejemy się, że co roku, tuż po zakończeniu imprezy, mówimy sobie, że "nigdy więcej". To jednak chwilowa słabość,  ponieważ  bardzo ucieszenie liczbą osób, które chcą wspólnie przeżywać radość na tych jasełkach - mówi. Cieszy go także to, iż udało się tym razem wzbogacić pochód o trzy nowe elementy - scena pod gospodą, brama anielska i pastuszkowie. - Myślę, że za rok też coś nowego się pojawi - dodaje.

  Niestety (albo szczęśliwie) po raz kolejny brakło atrybutów orszakowych - przygotowanych było po 10 tys. koron i śpiewników. - Tak duża ilość osób świadczy o tym, że ta figura marszu - dochodzenia do upragnionego celu, poszukiwania prawdy jest bardzo bliska życiu ludzkiemu. Na tym ono polega. A drugi aspekt to radość. Ludzie jej pragną i chcą się nią dzielić śpiewając kolędy - wyjaśnia P. Czekierda.

  - To jest świadectwo tego, jakie miejsce świeccy zajmują w Kościele. Przecież to wydarzenie jest organizowane z waszej inicjatywy. Za to wszystko wam dziękuję - mówił na zakończenie abp Józef Kupny, który czekał na orszak przy żłóbku Bożej Dzieciny. Metropolita wrocławski zwrócił uwagę, że orszak jest doskonałą okazją do zacieśnienia więzi, do tego byśmy sobie wzajemnie okazywali życzliwość, obdarowywali się uśmiechem, żebyśmy wspólnie cieszyli się ze świąt Bożego Narodzenia. - Otwórzmy się wzajemnie na siebie dodał.

  - Trzej królowie, którzy odwiedzili Dzieciątko Jezus, nie wracali już tą samą drogą. My też chcemy wrócić do miejsc naszego zamieszkania nie tą samą drogą, bo będziemy po tym wspaniałym spotkaniu ludźmi zupełnie innymi. Tego wszystkim życzę - zakończył. Abp Kupny poprowadził następnie modlitwę Anioł Pański.

  Na finał orszaku odbył się niezwykle energetyczny koncert zespołu Golec uOrkiestra, która wspierana przez lubelską grupę Gospel Rain skutecznie rozgrzali publiczność zgromadzoną pod sceną. Co istotne tysiące uczestników chętnie włączali się w śpiew kolęd.

  Zapraszamy również do obejrzenia relacji video przygotowanej przez TV Rodzina:

  cz. 1

  Największe Jasełka w Europie
  Katolicka tvRodzina

  cz. 2

  Znaleźli Dzieciątko w żłobie !
  Katolicka tvRodzina


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół