- Wiele nas dzieli politycznie, ale łączy nas jedno: Dolny Śląsk - mówił poseł Dawid Jackiewicz z PiS podczas konferencji prasowej inaugurującej działanie Dolnośląskiej Rady Europejskiej.
- Jest to w moim przekonaniu bardzo cenna inicjatywa - mówiła na spotkaniu w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu poseł Lidia Geringer de Oedenberg (popierana przez SLD). Zaznaczyła, że podobne działanie chciała zainicjować od początku swojej pracy w PE. - Cieszę się, że teraz jest silna wola do tego, żeby współpracować i mam nadzieję, że te nasze spotkania i przede wszystkim nasze doświadczenia oraz wiedza ze strony europejskiej będą służyły naszemu regionowi - dodała.
Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS) tłumaczył, że we współczesnej polityce europejskiej jedność jest warunkiem sukcesu. - Dolnośląska Rada Europejska jest miejscem wymiany informacji, uzgadniani stanowisk i jestem głęboko przekonany, że wzmocni głos Dolnego Śląska w Europie. Bardzo się cieszę, że będę z moją koleżanką i kolegami mógł inicjować pracę tej instytucji - mówił.
- Z moimi przyjaciółmi dzieli nas bardzo wiele w sferze poglądów, pomysłów na to, jak powinien się rozwijać nasz kraj. Jest jednak jedna rzecz, która nas łączy i z poseł Lidią Geringer de Oedenbeg, z posłem K. M. Ujazdowskim i z posłem Bogdanem Zdrojewskim. Otóż tą kwestią jest Dolny Śląsk i wszystko, co możemy zrobić dla naszego regionu, będziemy się starali za pomocą tego powoływanego dzisiaj ciała uczynić - tłumaczył poseł Dawid Jackiewicz (PiS). Wyraził też nadzieję na współpracę i pomoc władz samorządowych i przedstawiciela władz państwowych w terenie dla wspólnego dobra Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Podkreślając znaczenie powołanej rady, poseł Bogdan Zdrojewski (PO) zaznaczył, że nadchodzące lata są ostatnią szansą na poważne inwestycje w Polsce z wykorzystaniem funduszy europejskich. Przekonywał też, że do tej pory przekaz informacji o istotnych inicjatywach podejmowanych przez PE nie był pełny i przede wszystkim spóźniony. - Chcemy, aby w ramach tej platformy, komunikując się wzajemnie i dbając o interesy Dolnego Śląska, starać się wykorzystać to porozumienie do tego, aby informacja była sprawniejsza, lepsza, szybsza - mówił.
B. Zdrojewski zaznaczył, że spotkania będą się odbywać przy różnych inicjatywach. - Generalnie umawiamy się na to, że w większości spraw, które są rzeczywiście ważne dla Dolnego Śląska będziemy działać razem - dodał. Podkreślił również, że spotkania będą się minimum 2 razy w roku.
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: