• facebook
 • rss
 • PE przegłosował antychrześcijański raport

  kfb /jdud/jedenznas.pl

  dodane 10.03.2015 14:00

  "Raport Tarrabelli to zapowiedź inżynierii społecznej w celu budowy społeczeństwa bez mamy i taty" - pisze w swoim komentarzu wrocławski europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski.

  Co to jest raport Tarabelli? To dokument europarlamentarzysty belgijskiego Marca Tarabelli, który dotyczy równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Głosi on m.in. potrzebę kontroli przez kobiety swojego zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz wiążących się z nimi praw takich jak łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych i do możliwości aborcji.

  Niestety w dzisiejszym głosowaniu został on przyjęty, a kluczowe poprawki zostały odrzucone. W ten sposób Parlament Europejski uderza w rozwój tradycyjnej rodziny i chrześcijańskich wartości.

  "W raporcie Tarabelli nie chodzi o działania przeciw rzeczywistej dyskryminacji kobiet. Zwolennicy raportu nie podejmują problemu praw kobiet, które w całości poświęciły się wychowaniu dzieci. Nie pamięta się o ich prawach w sferze socjalnej i prawie do godziwej emerytury"  - pisze w komentarzu do dokumentu wrocławski europoseł PiS, Kazimierz Ujazdowski.

  Europoseł zaznacza, że raport nie dotyka problemu skutecznej walki z pracą niewolniczą kobiet w krajach europejskich. Podkreśla też, że raport powstał na bazie uprzedzeń belgijskiego socjalisty wobec rodziny i zapowiada przebudowę społeczną. "Inżynieria społeczna ma doprowadzić do społeczeństwa, w której nie będzie już matki i ojca z bogactwem ich rożnych zadań. Wedle zwolenników raportu edukacja ma zamazywać tożsamość płciową dzieci. Ponadto Tarrabella uderza w prawo osoby ludzkiej do życia od chwili poczęcia, które jest podstawą cywilizowanych systemów prawnych od czasów prawa rzymskiego" - zwraca uwagę K. Ujazdowski.

  Wyniki głosowania nad ostateczną wersją raportu można znaleźć TUTAJ (wyniki głosowania nad całym raportem na ss. 81-82). Część polskich eurodeputowanych poparła ten dokument. Byli to: Michał Boni, Adam Gierek, Danuta Hubner, Danuta Jazłowiecka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Marek Plura, Adam Szejnfeld, Bogusław Liberadzki, Krystyna  Łybacka, Janusz Zemke i Lidia Geringer de Oedenberg. Część polskich eurodeputowanych nie głosowała, a część wstrzymała się od głosu za przyjęciem raportu (Jerzy Buzek, Elżbieta Łukacijewska, Dariusz Rosati, Róza Thun, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka).

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • sword
   10.03.2015 16:49
   No więc krótkie podsumowanie:

   Michał Boni -> KLD -> UW -> PO
   Adam Gierek -> UP -> SLD-UP
   Danuta Hubner -> PZPR -> PO
   Danuta Jazłowiecka -> PO + Europejska Partia Ludowa
   Agnieszka Kozłowska-Rajewicz -> PO
   Barbara Kudrycka -> PZPR -> NSZZ Solidarność -> PO
   Marek Plura -> PO
   Adam Szejnfeld -> Solidarnośc -> UD -> UW -> PO
   Bogusław Liberadzki -> PZPR -> SLD-UP
   Krystyna Łybacka -> PZPR -> SLD
   Janusz Zemke -> PZPR -> SLD
   Lidia Geringer de Oedenberg -> SLD

   Ktoś ma wątpliwości skąd ci ludzie się wywodzą?
  • CYnick
   10.03.2015 18:14
   Obrzucanie kogoś lub czegoś przymiotnikami ANTY- oraz podsumowania i wytykanie palcem, to obraz przeraźliwej naiwności obrońców katolicyzmu. W pewnym sensie to nieakceptacja ludzkiej grzeszności i małości - również NASZEJ.
   Pomyślmy sobie. Miliony klientów i klientek kupujących to i owo z arsenału "regulacji urodzin", a więc zasilających kasę właścicieli śmiercionośniego biznesu, ale też ich licznych pracowników. Mnóstwo szalenie zdolnych ludzi opracowuje strategie, jeszcze więcej w różnych gremiach (np. NRL) pilnuje np. medycznego statusu śmiercionośnej "farmacji", żeby nie można było łatwo określić zagrożeń i rozwiązań.
   I co? Ma na to wystarczyć czyjeś pokrzykiwanie i pokazywanie? Ludzie! O czym tu się mówi. Potrzebna jest prosta rzecz: nawrócenie i obecność katolików w sferze publicznej. Sejm, broń Boże, nie ma byc katolicki, ma tylko być w nim pełno katolików. Ale ludzi czynu, a nie złudzeń i protestów.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół