• facebook
 • rss
 • Świętość nie jest abstrakcją

  E. Płuciennik

  dodane 01.11.2015 09:28

  Idea Holy Wins wyszła w tym roku poza stolicę Dolnego Śląska. Procesja świętych odbyła się m.in. w Oławie.

  W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie po raz pierwszy odbyła się inicjatywa „Holy Wins - święty zwycięża”. W jej ramach miała miejsce Procesja ze Świętymi. Dzieci oraz młodzież parafii przebrani za swoich ulubionych, wyniesionych na ołtarze przez Kościół bohaterów po zapoznaniu się z ich drogą do świętości promowali radość, życie, piękno i dobroć, którymi się charakteryzowali. Inicjatorem przedsięwzięcia był ks. Adam Kościk - wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

  - Przychodzimy do naszej świątyni, aby pokazać, że świętość nie jest abstrakcją. Jest ona w zasięgu naszej ręki - mówił do zgromadzonych ks. Adam. - To nie zabobony, gusła, wróżby, wiara w demony i straszydła jest wyznacznikiem naszej wiary. Chcemy być blisko Jezusa, żyć jego Ewangelią, wpatrywać się w przykład świętych, po prostu dążyć do świętości. To jest możliwe.

  Kaznodzieja kontynuował: - Popatrzmy na świętych. To ludzie, którzy na co dzień żyli Chrystusem. I w tym właśnie leży sekret ich świętości. Czy my robimy wszystko, aby stać się świętymi? - pytał retorycznie.

  - To była wyjątkowa uroczystość - zaznacza pracująca w Oławie katechetka, p. Elżbieta. - Chcieliśmy zachwycić się ludźmi, którzy w swoim życiu udowodnili, jak ważne jest czynienie dobra z motywów wypływających z wiary Jezusa Chrystusa, a nie zabobonów. Była to piękna modlitwa, która wprowadziła nas w nastrój świętości, a przy okazji przybliżyła dzieciom sylwetki świętych. Myślę, że to dobry początek pięknej tradycji, która wpisze się na stałe w historię naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej uroczystości. Już dziś zapraszamy do Oławy do parafii Miłosierdzia Bożego wszystkich, którzy tak jak my chcą żyć świętością.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  Holy Wins w Oławie

  Holy Wins w Oławie

  Foto Gość DODANE 01.11.2015 AKTUALIZACJA 01.11.2015

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół