• facebook
 • rss
 • Wspólnie uczcijmy niepodległość!

  inf. prasowa

  dodane 08.11.2015 12:14

  Młodzi muzycy z Wrocławia na Święto Niepodległości przygotowali program nowych aranżacji piosenek patriotycznych i żołnierskich. Fundacja "Młoda Rzeczpospolita" wydaje płytę oraz zaprasza na koncert, który jest propozycją do wspólnego świętowania niepodległości.

  Grupa kierowana jest przez muzyków z profesjonalnym przygotowaniem i skupia kilkunastu utalentowanych muzycznie młodych ludzi - studentów i absolwentów wrocławskich uczelni, którzy spotkali się w Duszpasterstwie Akademickim "Maciejówka".

  Wszystkie utwory zyskały nowe, profesjonalne aranżacje przygotowane z szacunkiem dla oryginalnych wersji.

  - Chcieliśmy wykorzystać inicjatywę zrodzoną wśród naszych kolegów oraz włączyć się w szerszą promocję wspólnotowego i radosnego sposobu obchodzenia polskich świąt narodowych. Pokazujemy, że patriotyzm wyrażony w przywiązaniu do tradycji nie jest niemodny, nieatrakcyjny albo przestarzały” - mówi Dariusz Mącarz z Fundacji "Młoda Rzeczpospolita", wydawcy płyty i organizatora koncertu.

  - Do współtworzenia projektu zaprosiliśmy szkoły podstawowe z województwa dolnośląskiego. Muzycy oraz wolontariusze w październiku i listopadzie ubiegłego roku przeprowadzili zajęcia muzyczne w kilkunastu klasach zaprzyjaźnionych szkół. Podczas naszych lekcji uczyliśmy jednej z piosenek, wyjaśniliśmy jej tekst i opowiedzieliśmy o tym, w jakich okolicznościach powstała. W zajęciach wzięło udział blisko 200 uczniów - dodaje.

  W trakcie warsztatów wyłoniono także grupę dzieci, które wzięły udział w nagraniach i wspólnie z dorosłymi muzykami wystąpią na scenie.

  Nagrana płyta zawiera 12 w większości dobrze znanych piosenek patriotycznych. Znajdują się na niej również utwory w wersji instrumentalnej, które z powodzeniem mogą być wykorzystane przez nauczycieli i rodziców do nauki piosenek kolejnego pokolenia młodych Polaków.

  Koncert odbędzie się 15 listopada w sali koncertowej Polskiego Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej 10 o godz. 17. Wstęp na koncert jest bezpłatny z wejściówkami, po które można się zgłaszać przez stronę Fundacji - www.mlodarp.pl.

  Więcej o projekcie, nad którym patronat medialny objął "Gość Wrocławski" można przeczytać w aktualnym numerze papierowym (nr 45/2015). Tam również można znaleźć informacje o konkursie, w którym do wygrania są m. in. płyty "Rzeczpospolita Śpiewająca" z limitowanego nakładu.

  Artykuł dostępny również w e-wydaniu też TUTAJ, a w galerii zdjęcia z nagrania płyty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół