• facebook
 • rss
 • Arcydzieła niewidomych i niesłyszących

  ac

  dodane 03.12.2015 09:20

  Kiermasz świątecznych dekoracji rozpoczyna się już w sobotę, 5 grudnia, w kaplicy z ruchomą szopką w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu.

  Do kolorowych zakupów zaprasza Duszpasterstwo Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej oraz nowo powstała Fundacja Fonis.

  – Niewidomi, niedowidzący przygotowali bombki, stroiki; niesłyszący w adwentowe środy gromadzą się „Pod Czwórką” na przyozdabianiu świątecznych pierników – mówi ich duszpasterz, ks. Tomasz Filinowicz.

  – Środki zgromadzone dzięki sprzedaży dekoracji chcemy przeznaczyć na organizację Dolnośląskiego Spotkania Kolędowego Niewidomych, które odbędzie się 11 stycznia (otworzy je Msza św. w katedrze o 10.30). Cieszy się ono wielką popularnością, w ubiegłym roku uczestniczyło w nim prawie 200 osób. Niesłyszący, przygotowując pierniki, wspierają niewidomych. Ci drudzy będą dyżurować w kaplicy z ruchomą szopką – dodaje.

  Praca wre   Praca wre Agata Combik /Foto Gość – Tradycja wspólnego dekorowania pierników trwa u nas już kilka lat. Wciąż wprowadzamy nowości – m.in. dzięki kolorowym lukrom. W czasie jednego spotkania przygotowujemy ponad 300 pierniczków. Mają różne kształty i kolory, zapakowane są w specjalne torebki – tłumaczy Małgosia.

  Warto dodać, że trwają prace nad nowym elementem w ruchomej szopce (będzie to rzucająca się w oczy niespodzianka – gotowa w grudniu lub styczniu). Członkowie duszpasterstwa przygotowują się ponadto do dolnośląskich eliminacji Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz do udziału w tegorocznym spotkaniu Taizé.

  Kiermasz będzie trwał w kolejne weekendy: 5 i 6, 12 i 13 oraz 19 i 20 grudnia, w soboty od 10.00 do 18.00, w niedziele od 14.00 do 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół