Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Nakręć się na ŚDM

Nakręć się na ŚDM przejdź do galerii

Młodzież z Oławy wyszła naprzeciw bezwiednie powtarzanym pogłoskom i plotkom o niebezpieczeństwach podczas ŚDM w Krakowie. Zobacz krótki film, który wyślą do swoich rówieśników z kilku krajów Europy, zapraszając ich na Dni w Diecezjach!

 
Jedna z ostatnich scen kręcona była dronem, jako ujęcie z góry Maciej Rajfur /Foto Gość

- Filmik, który udało nam się stworzyć zaprasza młodzież ze świata, a szczególnie z tych krajów Europy, które mają nas odwiedzić w Oławie. Media mówią, że będzie niebezpiecznie. Część zagranicznych grup się wycofała, bo rodzą się w nich wątpliwości. My wychodzimy temu naprzeciw - mówi ks. Piotr Rozpędowski.

Ekipa pokazuje w zgrabnych ujęciach, że w Oławie naprawdę będzie bardzo radośnie i sympatycznie. - Ugościmy wszystkich najlepiej jak potrafimy - dodaje opiekun grupy, która wzięła udział w zdjęciach.

Podkreśla, że całość ma utwierdzić w przekonaniu tych, którzy wybierają się do dolnośląskiego miasteczka na Dni w Diecezjach, że to piękne i warte odwiedzenia  miejsce, w którym czekają na nich pełni zapału młodzi Polacy.

- Prezentujemy w filmie duży napis na banerze „We are waiting for You”, który ma zachęcać i pokazywać nasze oczekiwanie - tłumaczy ks. Piotr, wikariusz parafii śś. apostołów Piotra i Pawła.

 W przedsięwzięcie promocyjne zaangażowało się około 50 osób. Przez kilka tygodni profesjonalnym sprzętem nagrywano różne sceny według konkretnej koncepcji. W kościele, w rodzinie, która przyjmuje pielgrzymów ŚDM, na boisku, na otwartej siłowni na powietrzu i w parku.

- Pokazujemy i promujemy nasze miasto oraz młodzież, która się angażuje w Dni w Diecezjach, a potem wybiera się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem - mówi kapłan.

Młodzi oławianie czekają z niecierpliwością na swoich rówieśników z różnych zakątków Europy. A przyjadą do nich Włosi, Hiszpanie, Niemcy, Rumuni i Ukraińcy. Razem około 440 osób. Zamieszkają we wszystkich parafiach oławskich

- Film kręci i składa nasz parafianin, który się na tym zna. A wszytko wyszło bardzo spontanicznie. Podczas wizyty duszpasterskiej ks. proboszcz Janusz Gorczyca poruszył taki temat. Ja go kontynuowałem. A młodzież? Podchwyciła momentalnie  pomysł i pokazała swoje chęci, ciesząc się z udziału w czymś takim - opowiada ks. Piotr Rozpędowski.

Zobacz film poniżej!
We are waiting for you! ŚDM Oława
Parafia śś. Ap. Piotra i Pawła w Oławie

« ‹ 1 › »
Na filmowym planie ŚDM w Oławie

WIARA.PL DODANE 22.06.2016 AKTUALIZACJA 23.06.2016

Na filmowym planie ŚDM w Oławie

Młodzież z Oławy przez kilka tygodni tworzyła film promujący ich miasto. Będzie on wysyłany do wszystkich europejskich miast, z których do Oławy przyjedzie młodzież podczas Dni w Diecezjach. Zdjęcia: Maciej Rajfur /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Maciej Rajfur

|

GOSC.PL

publikacja 23.06.2016 09:46

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DNI W DIECEZJACH
  • MŁODZIEŻ OŁAWA
  • OŁAWA
  • ŚDM KRAKÓW 2016
  • ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Polecane w subskrypcji

  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X