• facebook
 • rss
 • Św. Jadwiga pod parasolem życia

  gew

  dodane 06.01.2017 23:51

  Po raz trzeci Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Trzebnicy. W tym roku na czele, tuż obok Mędrców i betlejemskiej gwiazdy, szła w nim św. Jadwiga, nad którą powiewały białe parasole - symbol tego, że Trzebnica jest za życiem.

  Tegoroczna podróż do stajenki zaczęła się przy ołtarzu polowym przy trzebnickiej bazylice, gdzie małe dzieci pod okiem Magdaleny Dardas i Agnieszki Wałejko przygotowały pierwszą scenę: stworzenie świata.

  Następnie orszak przeszedł ulicami miasta. Po drodze rozegrane zostały kolejne sceny ulicznych jasełek, a pielgrzymujący usłyszeli kolędy w wykonaniu połączonych chórów bazyliki św. Jadwigi i kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na trasie można było dostrzec porozwieszane białe i czarne parasole, a także ogromny baner: "Trzebnica jest za życiem".

  Wejście na trzebnicki rynek, gdzie czekała na wszystkich Święta Rodzina (w tej roli rodzina państwa Śródków), otwierała Brama Anielska stworzona przez wesołych skrzydlatych braci. Małemu Dzieciątku na scenie pokłonili się Trzej Królowie, przepiękne drużyny orszakowe, które tworzyła młodzież z lokalnych szkół, oraz wszyscy zebrani. Całość kończyła wspólna modlitwa i zabawa pod okiem wodzirejów z grupy Freak Frak. Dodatkową atrakcją z pewnością były bułeczki, pyszna herbata i... ciepłe koksowniki.

  Organizatorami orszaku w Trzebnicy są: Stowarzyszenie Trzecie Skrzydło Strefa Rozwoju Rodziny, gmina Trzebnica oraz parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi Śląskiej wraz z parafią św.św. Piotra i Pawła.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół