• facebook
 • rss
 • Obradował Parlament Młodych

  Karol Białkowski Karol Białkowski /KAI

  dodane 18.06.2017 09:40

  To element przygotowania do Synodu Biskupów o Młodzieży. XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania" odbędzie się w październiku 2018 r. w Watykanie.

  We Wrocławiu odbyła się już druga edycja wydarzenia. Jak zaznacza ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży, jego celem jest wsłuchanie się w głos młodzieży o Kościele.

  - To przestrzeń, w której młodzi ludzie nie tylko się wypowiadają, ale poszukują również wspólnych punktów do działania, do odkrycia jedności w Kościele, a piękna w różnorodności - mówi ks. Kowal w rozmowie z "Gościem Wrocławskim".

  W tegorocznej edycji Parlamentu wzięło udział ok. 30 osób. To więcej niż przed rokiem. Ks. Kowal przyznaje, że są to osoby zróżnicowane pod względem wieku i pochodzą z różnych środowisk - parafii, duszpasterstw  akademickich, wspólnot i ruchów działających w Kościele.

  - Konkrety chcemy wypracować tak naprawdę dopiero po wakacjach na sesji wyjazdowej. Podczas ostatniego spotkania próbowaliśmy odpowiedzieć na kilka pytań, które zostały zadane młodym w ankiecie synodalnej. Te odpowiedzi zostaną wysłane do Watykanu przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. Głos młodych nie trafi w próżnię - przekonuje.

  Zebrane wypowiedzi młodzieży o dzisiejszej kondycji ludzi młodych w różnych kontekstach jej życia, będą pomocą przy tworzeniu "Instrumentum laboris" - dokumentu roboczego zgromadzenia synodalnego. Konsultacja ta jest skierowana także do wszystkich młodych świata.

  Ankieta składa się z trzech części. Pierwsza zaprasza do wsłuchania się rzeczywistość, druga ukazuje znaczenie rozeznawania w świetle wiary, by dokonywać wyborów odpowiadających woli Bożej i dobru osoby, trzecia zaś koncentruje się na działalności duszpasterskiej wspólnoty kościelnej. Wprowadza do nich ewangeliczny obraz "umiłowanego ucznia".

  Więcej o ankiecie synodalnej można przeczytać TUTAJ.

  Zobacz kilkanaście zdjęć z obrad Parlamentu Młodych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół