• facebook
 • rss
 • Pielgrzymie, teraz tylko słuchaj!

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 02.08.2017 19:44

  - Czas pielgrzymki ma być momentem, kiedy nasze usta zamkną się, na ile to tylko możliwe, i pozwolimy mówić do nas naszemu Bogu - nauczał ks. Aleksander Radecki duchowych pielgrzymów w katedrze wrocławskiej. Posłuchaj całej homilii w pierwszy dzień duchowej pielgrzymki.

  - Co jest najważniejsze u każdego z nas, ludzi, w relacji do Pana Boga? Co jest najważniejsze dla nas, pielgrzymów, czy to tych idących na szlaku, czy to tych, którzy towarzyszą im w sposób duchowy? - pytał ks. Aleksander Radecki.

  I zaraz odpowiedział, że nie ma wątpliwości: najważniejszy jest słuch. Nie nogi, nie plecak, nie nakrycie głowy, ale słuch.

  - Oto pierwsze przykazanie, jakie otrzymujemy brzmi: „Słuchaj Izraelu”. Z trudem do nas dochodzi ta prawda, bo od początku zdobywamy kwalifikacje ludzi, którzy słuchać nikogo nie chcą. Czas pielgrzymki ma być tym momentem, kiedy nasze usta zamkną się, na ile to tylko możliwe, i pozwolimy mówić do nas naszemu Bogu - oświadczył kaznodzieja.

  Pytał także zgromadzonych w katedrze, jaka jest ich hierarchia wartości.

  - Posłuchamy życzeń, jakie składa się rodzicom, gdy im się urodzi dziecko, nowożeńcom, jubilatom, solenizantom. Czy my ich wszyscy po prostu nie okłamujemy? Życzymy im zdrowia, słonecznych dni, pieniędzy, wszystkiego najlepszego. Ale wystarczy zadać pytanie: Cóż jest najlepsze, najcenniejsze, za co warto życie dać? Zbawienie, królestwo Boże, szczęśliwa wieczność, wiara. Otrzymaliśmy kiedyś takie życzenia? - pytał ks. Aleksander Radecki.

  Posłuchaj całej homilii skierowanej do duchowych pielgrzymów w 1. dzień Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

  Homilia ks. A. Radeckiego dla duchowych pielgrzymów Maciej Rajfur

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół