• facebook
 • rss
 • O wulkanach w Salezie

  Magdalena Szewczyk, ela

  dodane 03.10.2017 09:51

  Pod koniec września Zespół Szkół Salezjańskich był gospodarzem spotkania międzynarodowego w ramach projektu Erasmus +: "Szlakiem wygasłych i aktywnych wulkanów, trzęsień ziemi przez Europę".

  Szkołę odwiedziło 40 uczniów i 12 nauczycieli z Turcji, Portugalii (Azory), Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie), Włoch i Francji. Uczniowie byli goszczeni w domach uczniów z Polski.

  Uczestnicy projektu odwiedzili Krainę Wygasłych Wulkanów z Sudecką Zagrodą Edukacyjną, brali udział w spływie pontonowym oraz podziwiali zwierzęta w Afrykarium. Wysłuchali również  wykładu polskiego podróżnika, alpinisty i zdobywcy wulkanów, Grzegorza Gawlika. Prelegent bierze udział w programie: "100 wulkanów" i odbył podróże po około 100 krajach na 6 kontynentach. Uczniowie i nauczyciele spotkali się również  m.in. z wiceprezydentem Wrocławia.

  Projekt ma na celu dostarczenie uczniom narzędzi do badania wulkanów w obserwatoriach, poszerzenie spojrzenia na problem wulkanów w Europie. Poprzez zajęcia edukacyjne, które udało się przeprowadzić: laboratoria online, wykłady w szkołach, konkursy na tworzenie modeli wulkanów, wycieczki terenowe we wszystkich szkołach, lekcje o badaniu skał wulkanicznych, prezentacje multimedialane, szkolenia dla uczniów, szkoła zaoferowała zarówno formalną i praktyczną edukację dla uczniów. Poszerzyli oni swoją wiedzę i umiejętności dokonywania obserwacji i pomiarów w dziedzinie sejsmologii przy użyciu specjalistycznego sprzętu, podczas wizyt w obserwatoriach oraz mogli dzielić się doświadczeniami w grupach międzynarodowych.

  Strona internetowa i platforma edukacyjna pozwoliła na dotarcie z programem do szerokiego grona odbiorców, uczniów, rodziców, edukatorów, centrów edukacyjnych.

  Kolejne spotkanie dla uczniów odbędzie się w Issoire we Francji a następne na portugalskiej wyspie Pico, na Azorach. Spotkanie we Wrocławiu było kolejnym etapem w trzyletnim programie Erasmus+.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół