• facebook
 • rss
 • Brzeg rozpala ciepło...

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 28.10.2017 18:25

  ... i dzieli się nim z poszkodowanymi w sierpniowych wichurach w diecezji pelplińskiej.

  Dyrektor wrocławskiej Caritas, ks. Dariusz Amrogowicz przypomina, że akcja "Rozpal ciepło Bożego Narodzenia" polega na zebraniu środków na zakup opału dla najbardziej poszkodowanych w sierpniowym kataklizmie. - To pozwoli przetrwać im w miarę komfortowo okres największych chłodów - podkreśla.

  Ksiądz dyrektor zaznacza, że sytuacja stabilizuje się w regionie objętym żywiołem. Część domów jest już w zaawansowanej odbudowie. - Ci ludzie widzą, że nie zostali pozostawieni sobie sami. Przy tej traumie najważniejsza jest obecność drugiego człowieka i my także, z tak daleka, chcemy być obecni przy tych ludziach - dodaje.

  Na apel bardzo szybko odpowiedziały władze i mieszkańcy Brzegu. Burmistrz, Jerzy Wrębiak, zaznacza, że ludzie w mieście i gminie są bardzo wrażliwi na to, co się dzieje wokół. - Nas też doświadczyła kilkakrotnie powódź i, jestem przekonany, to spowodowało, że ta wrażliwość na kłopoty i potrzeby innych jest silniejsza. Ogromnie się cieszę, że tak wiele osób i instytucji zaangażowało się w tę akcję - mówi. Zwraca uwagę, że doświadczenie powodzi, a potem odbudowy, która mogła dojść do skutku tylko dzięki darom z zewnątrz, nauczyło mieszkańców Brzegu przede wszystkim solidarności.

  Gospodarz Brzegu zaznacza, że akcja zostanie przeprowadzona na początku w brzeskch szkołach i przedszkolach. - Chcemy od 2 listopada do końca miesiąca przeprowadzić zbiórki nie tylko środków pieniężnych, ale również środków chemicznych. Ja wiem, że tej pomocy nigdy nie będzie wystarczająco, ale chcemy to robić na swoją miarę. Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie będzie też dobrym przykładem dla innych - dodaje.

  Dlaczego akcja będzie przeprowadzona w szkołach? - Wydaje się, że nie ma lepszego miejsca, które powinno kształtować postawy obywatelskie.

  Wszyscy, którzy chcieliby się włączyć w akcję "Rozpal ciepło Bożego Narodzenia" mogą znaleźć więcej informacji oraz numer konta do wpłat na www.wroclaw.caritas.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół