• facebook
 • rss
 • Zapakowali zabawki, słodycze i dobre serce

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 06.12.2017 11:54

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu przekazali dosłownie wielką pakę prezentów dla swoich ubogich rówieśników.

  - Co roku podejmujemy to wyzwanie w ramach akcji „Nasza Paka”. To już tradycja w naszej szkole. Każda klasa przygotowuje paczki dla dziecka w określonym wieków, np. klasy I-III - dla dzieci w przedziale wiekowym 7-10 lat itd. Przekazaliśmy słodycze, gry, zabawki, puzzle itp. - tłumaczy Marlena Kubacka, pedagog szkolny.

  W środowy poranek uczniowie klasy III oficjalnie przekazali paczki do wrocławskiej Caritas. - Cieszy nas to, że co roku akcja w szkole się rozrasta. Widzimy, że klasy się mobilizują przy współpracy z rodzicami. Ten pozytywny odzew pokazuje, że dzieci rozumieją potrzebę dzielenia się z uboższymi od siebie - mówi M. Kubacka.

  Akcja „Nasza Paka” ma nie tylko przynieść uśmiech dzieciom z ubogich rodzin, ale zawiera też walor wychowawczy. - Chcemy, aby nasze społeczeństwo było wrażliwe na słabszych i potrzebujących. Aby tak się stało, trzeba takiej postawy uczyć już dzieci. Przyjmujemy słodycze i zabawki, ale prosimy o nowe rzeczy, żeby ta paczka rzeczywiście ucieszyła, nie była smutną paczką - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas, która ma pod opieką potrzebujące rodziny, a co za tym idzie - i ubogie dzieci.

  Finałem całej inicjatywy będzie rozdanie prezentów przez św. Mikołaja 23 grudnia, w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia. Świętemu pomagać będzie abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół