• facebook
 • rss
 • Liczy się pomoc potrzebującym

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 14.12.2017 19:45

  Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej wsparli dzieło Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

  Ks. Piotr Jakubuś, kapelan Krajowej Administracji Skarbowej, zaznacza, że pracowników instytucji wcale nie trzeba było przekonywać do włączenia się w przygotowanie paczek. - Pracują tutaj funkcjonariusze i pracownicy, którzy mają wielkie i dobre serca. Już wcześniej włączali się w inne inicjatywy - Szlachetną Paczkę (zebrano ok. 18 tys. zł) czy oddawanie krwi dla chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - mówi.

  Marta Tarnowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, wyjaśnia, że takie akcje pomagają także samym pracownikom. - Przypomnę tylko, że 1 marca połączyliśmy się z funkcjonariuszami celno-skarbowymi i dawnymi pracownikami kontroli skarbowej. Ludzie wciąż się nie znają, a jest nas prawie 5 tys. Zbiórka Caritas wymaga wzajemnego kontaktu, a co za tym idzie - poznajemy się nawzajem - wyjaśnia.

  Pani rzecznik zaznacza, że takie zaangażowanie nie jest związane z żadnym wyznaniem. - Po prostu chcemy pomóc ludziom. Dla nas mniejsze znaczenie ma to, komu pomagamy, jeśli tylko mamy gwarancję, że dystrybucja tych dóbr jest w rękach dobrych i uczciwych ludzi - dodaje.

  Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekazała torby "Talentu Miłosierdzia" do Izby Administracji Skarbowej, urzędów skarbowych we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Pracownicy instytucji wypełnili darami ok. 80 toreb.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół