• facebook
 • rss
 • Do Betlejem z królami i… dźwiękowiązałką

  Marzena Sienkiewicz /ac

  dodane 10.01.2018 13:55

  "Bóg jest dla wszystkich" - hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli w parafii św. Walentego w Lubiążu zostało w pełni i dosłownie zrealizowane: Cała lokalna społeczność włączyła się w przygotowanie wydarzenia.

  Około pół tysiąca wiernych uczestniczyło w uroczystej Mszy św., podczas której Słowo Boże wygłosił ks. prof. Jerzy Machnacz, a piękną oprawę muzyczną przygotowała miejscowa schola. Po Eucharystii wierni – wyposażeni w śpiewniki, korony, baloniki, chorągiewki i naklejki orszakowe – rozpoczęli Orszak.

  Przy dźwiękach trąbit i werbli z zainteresowaniem czekali na odczytanie dekretu. Następnie z kolędą na ustach udali się do szopki, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Za gwiazdą – niesioną przez starostę wołowskiego Macieja Nejmana – udała się Święta Rodzina. W tę rolę wcielili się państwo Bronowiccy, którzy ze swoim malutkim synkiem na rękach przeszli całą trasę orszaku. Za Świętą Rodziną szli Trzej Królowie i wszyscy mieszkańcy Lubiąża ze swoim duszpasterzem.

  Kolędowanie zostało prowadzone przez pojazd o nazwie dźwiękowiązałka, który obsługiwał Kajetan Dudziński. Dzięki państwu Dudzińskim można było obejrzeć pierwszą scenkę przygotowaną na podstawie utworu H. Sienkiewicza „U bram raju”. Zmierzając do Sali Teatralnej Wojewódzkiego Szpitala, przy pięknej pogodzie, wszyscy uczestnicy orszaku cieszyli się swoją obecnością i uroczystą atmosferą. Nad ich bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP. Na miejscu czekała na wszystkich ciepła herbatka i ciasteczko.

  W Sali Teatralnej odbyły się dwa przedstawienia w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych i Specjalnych. Pięknie przygotowana młodzież przy wielkim wsparciu swoich wychowawców zaprezentowała Jasełka. Wielką radość sprawili najmłodsi parafianie z Przedszkola „Niezapominajka”, którzy zaprezentowali kolędy i piosenki świąteczne. Wielu rodziców i gości hojnie nagrodziło ich brawami.

  Na zakończenie uczniowie wszystkich szkół wraz z zespołem GOSPEL ROCK zagrali niezapomniany koncert. Wielu parafian nie kryło łez wzruszenia. Wykonano takie utwory jak „Raduj się świecie”, „Mario czy już wiesz”, „Noel” czy „Hallelujah” Leonarda Cohena. Uwieńczeniem koncertu była kolęda „Bóg się rodzi” w wykonaniu wszystkich nauczycieli, scholi i zespołu.

  Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Wołowski – Maciej Nejman i Burmistrz Gminy Wołów – Dariusz Chmura. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu proboszcza, Leszka Woźnego, wielu ludzi mogło nie tylko przypomnieć sobie prawdy ewangeliczne, ale również spędzić ze sobą czas, wspólnie pokolędować w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. II Orszak Trzech Króli w Lubiążu nie tylko zjednoczył wszystkie instytucje czy stowarzyszenia, ale również wzbudził chęć podzielenia się dobrem wśród całej społeczności lokalnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół