Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Robimy to z pasją

Z Anitą Białek, dyrektor TVP Wrocław, rozmawia 
ks. Rafał Kowalski.


Ks. Rafał Kowalski: Pani Dyrektor, z jednej strony entuzjazm i radość w związku z jubileuszem, ale z drugiej – mam wrażenie – smutek i przygnębienie w kontekście informacji, które docierają do nas na temat stanu finansów TVP i sytuacji ośrodków lokalnych. Które z tych uczuć przeważają?


Anita Białek: – Sytuacja Telewizji Polskiej jest znana. Nie będę jej komentować, ponieważ o kondycji spółki wypowiada się prezes. Mogę jedynie powiedzieć o naszym oddziale. Cieszymy się ogromnie, także ze względu na to, że odnajdujemy się w tych niełatwych warunkach. Produkujemy wiele programów. Obliczyliśmy, że 70 proc. tego, co pojawia się na naszej antenie, to nowości. Udało nam się utrzymać programy na żywo i zrealizować wiele inicjatyw. To zasługa ludzi tu pracujących, dla których telewizja jest pasją. Poświęcają się, nie patrząc ani na czas, ani na pieniądze. 


Jubileusz jest okazją do pewnych podsumowań i tutaj historia TVP Wrocław okazuje się bardzo bogata. Wspomnę jedynie takie programy, jak „Z kamerą wśród zwierząt” emitowane przez wiele lat na całą Polskę, cieszące się dużym powodzeniem „Wakacje z Piątką” czy różnego rodzaju teleturnieje. Jest szansa, by te czasy dobre pod względem ilości nadawanych przez Was programów wróciły?


– Tak. W momencie, gdy jako spółka w całości przejdziemy na cyfrowe nadawanie naziemne, każdy oddział będzie miał swój wydzielony kanał oraz możliwość nadawania 24-godzinnego programu. Oczywiście, nie uda nam się zapewne od razu przygotować tylu programów, chociażby ze względu na to, że potrzeba więcej sprzętu i ludzi, ale wierzę, że stopniowo od trzech i pół godziny będziemy przechodzić do kilku czy kilkunastu. Nie zostało już dużo czasu, dlatego intensywnie nad tym myślimy i wiem, że to jest realne. •

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma