Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papież zamieszkał na Kuźnikach

Wrocławska parafia pw. św. Andrzeja Boboli przeżywa swoje 20. urodziny. Nie spodziewali się, że na jubileusz otrzymają tak niezwykły prezent.

Dokładnie 21 czerwca 1992 roku ówczesny metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz erygował nową parafię na osiedlu Kuźniki. Jak przekonuje ks. prałat Bolesław Szczęch, zapotrzebowanie na świątynię w tym miejscu było ogromne. – W latach 80. XX w. liczba mieszkańców Kuźnik wzrosła z ok. 700 do ponad 6 tys., jednak kiedy pierwszy raz odwiedzałem mieszkających tu parafian z wizytą duszpasterską, zauważyłem, że 80 proc. sumiennie praktykujących nie jest związanych z parafią św. Wawrzyńca na wrocławskich Żernikach, do której osiedle należało – wspomina ks. Szczęch, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Jego zdaniem główny problem polegał na tym, że kościół żernicki był niewielki. Poza tym komunikacja nie zapewniała dobrego połączenia z Żernikami. – Ludzie wybierali kościoły na Nowym Dworze, Pilczycach czy na Gądowie.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma