Nowy numer 28/2018 Archiwum

Baśniowe Nadodrze

Opieka nad dziećmi i rękodzieło, praca zawodowa i zarazem pasja, galeria i skrawek domu – to im chodziło po głowie. Swój kolorowy zakątek, z prawdziwymi maluchami, malowanymi aniołami i wyszywanymi kolczykami stworzyły w okolicy przyciągającej coraz więcej pasjonatów.

Co prawda na wrocławskim Nadodrzu, do niedawna cieszącym się nie najlepszą sławą, nie brak wciąż odrapanych ścian i szarości, ale tu i tam kamienna głowa lwa na kamienicy błyszczy już nową farbą, świeżo posadzone krzaczki kwitną w podwórzu, a obok mrocznych bram wyrastają tajemnicze lokale: „Warzywniak”, który w środku okazuje się galerią, „Piecownia” z piękną ceramiką i biżuterią albo choćby „Kuferek z koralikami”, gdzie w niezliczonych przegródkach czekają na klientów stosy kolorowych kulek. Właśnie obok „Kuferka”, na rogu ul. Jedności Narodowej i H. Probusa, od kilku miesięcy działa Galeria Kreatywnego Czasu i Rękodzieła „Cymer”, dzieło Katarzyny Mercik i Anny Cygan.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma