Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmiany w kurii

W dniu ingresu bp. Edwarda Janiaka do katedry kaliskiej metropolita wrocławski dokonał zmian personalnych w Kurii Metropolitalnej

Dotychczasowy ksiądz kanclerz Leon Czaja został ustanowiony wikariuszem generalnym. Jego miejsce zajął pełniący do tej pory funkcję wicekanclerza ks. Stanisław Jóźwiak. Poza tym notariusz kurialny ks. Stefan Kruszak został mianowany kierownikiem archiwum notariatu. Data ogłoszenia decyzji oraz złożenia przewidzianej prawem przysięgi przez nowo mianowanych nie jest przypadkowa. Jak powiedział nam abp Marian Gołębiewski zmiany te są związane z odejściem bp. Edwarda Janiaka do Kalisza. Głównym zadaniem ks. dr. L. Czai będą sprawy personalne. – Jest tym kapłanem, który najdłużej pracuje w kurii i najlepiej zna sprawy archidiecezji – zaznaczył metropolita wrocławski. Zadaniem kanclerza jest przede wszystkim koordynacja pracy kurii.

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak, kanclerz Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej
ks. Rafał Kowalski/GN
  Ks. dr Leon Czaja, wikariusz generalny
ks. Rafał Kowalski/GN
  Ks. Stefan Kruszak, kierownik archiwum notariatu
ks. Rafał Kowalski/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma