Nowy numer 34/2019 Archiwum

Pielęgnują pamięć

W rocznicę sowieckiej napaści na Polskę w 1939 r. uroczystej Eucharystii pod pomnikiem „Zesłańcom Sybiru” przy pl. Strzeleckim przewodniczył abp Marian Gołębiewski.

– Zawsze powtarzam, że jestem dumny z tego, że gdy pojawiła się możliwość, by się zorganizować, zrobiliście to błyskawicznie – mówił metropolita do licznie zgromadzonych przedstawicieli Związku Sybiraków. – Uczestniczycie w Eucharystii wyrażając Bogu wdzięczność za ocalenie i dając świadectwo młodszym pokoleniom. Arcybiskup wyraził podziw dla hartu ducha żyjących do dziś – i często wciąż bardzo aktywnych zesłańców. Zaprosił do modlitwy za rzesze tych, którzy zginęli w straszliwych warunkach na „nieludzkiej ziemi”. – Gdyby nie ten dzień, być może losy Polski potoczyłyby się zupełnie inaczej – dodał, przypominając losy mieszkańców Kresów Wschodnich. Po Eucharystii zabrzmiał Apel Pamięci.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL