Nowy Numer 37/2019 Archiwum

U Matki Miłosierdzia

Jest tajemnicza. Ma skrzyżowane na piersiach dłonie i zamyślony wzrok. Może to chwila Zwiastowania lub zasłuchania w Dzieciątko poczęte pod sercem? W Sanktuarium NMP Ostrobramskiej na wrocławskim Ołbinie, które w tym roku świętuje 10-lecie swojego istnienia, trwa właśnie wielka nowenna.

Główne obchody 10-lecia sanktuarium odbędą się 16 listopada o 18.00, w święto Matki Bożej Miłosierdzia. Do tego czasu przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu, w karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa, odbywają się sobotnie spotkania – o 11.00 specjalne nabożeństwo, o 11.30 Msza św. z homilią. Nowenna gromadzi czcicieli Maryi w dziewięć kolejnych sobót, od 15 września do 10 listopada.

Sanktuarium zostało ustanowione 7 stycznia 2002 r. przez kard. Henryka Gulbinowicza. Czczony w nim obraz to kopia wizerunku Maryi z Ostrej Bramy, umieszczona po II wojnie światowej w poprotestanckiej świątyni, w otoczeniu imitującym Ostrą Bramę. – Karmelici to zakon maryjny – mówi proboszcz, o. Szczepan Maciaszek OCD. – Przez lata byli kustoszami ostrobramskiego sanktuarium w Wilnie, ponadto we Wrocławiu po wojnie osiedli mieszkańcy, którym bliskie były tradycje ze Wschodu i tamtejsza pobożność – to wszystko przyczyniło się do tego, że właśnie taki wizerunek znalazł się w karmelitańskim kościele.

O. Szczepan podkreśla, że kult kopii wileńskiego obrazu wiąże się szerzej z tajemnicą Miłosierdzia Bożego i posługą karmelitów, także w konfesjonale. – Warto wspomnieć, że co tydzień w piątek o 15.00 odbywa się u nas Godzina Miłosierdzia Bożego, z Drogą Krzyżową i Koronką do Bożego Miłosierdzia – dodaje. – Później do 18.00 trwa cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, z okazją do spowiedzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL