Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pancernik w szkole

Nie miażdży, nie strzela, nie budzi grozy ani lęku. Wręcz przeciwnie – pozwala się przytulić i poucza najmłodszych jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Dolnośląska Policja, realizując ogólnopolską akcję, promującą korzystanie z elementów odblaskowych oraz zapinanie w czasie jazdy samochodem pasów  bezpieczeństwa, przeprowadziła spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. bł. Jana  Pawła II w Oleśnicy. – Okres jesienny to czas, kiedy piesi są najbardziej zagrożeni, ponieważ szybciej zapada zmrok, a częściej padający deszcz sprawia, że są mniej widoczni na drodze – tłumaczy prowadząca prelekcję podinsp. Marzena Graczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, dodając, że najmłodsi to tacy uczestnicy ruchu drogowego, którzy są otaczani największą troską wszystkich służb i przekonując swoich słuchaczy, że bycie widocznym na drodze nie jest powodem do wstydu, ale wyrazem dbania o to, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej wrócić. Każdy z uczniów otrzymał maskotkę zwaną „Pancernikiem”, która ma przypominać o usłyszanych treściach oraz gadżety odblaskowe, które dzieci obiecały przyczepić do swoich plecaków.

O znaczeniu tego typu spotkań mówi podinsp. Marzena Graczyk:

oraz dyrektor szkoły Janusz Marszałek:

Dyrektor nie ukrywał radości z faktu, że przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w swoich działaniach nie skupiają się jedynie na Wrocławiu, ale trafiają także do mniejszych miejscowości Dolnego Śląska. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania podziękował także naszej redakcji:

Doskonała prezentacja oraz taka forma prowadzenia zajęć, która angażowała słuchaczy do aktywnego uczestnictwa, pozwalają ufać, że na efekty nie będziemy musieli długo czekać, a zaowocują one zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa najmłodszych. 


Pancernik w szkole   Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w prelekcji Ks. Rafał Kowalski/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama