Nowy Numer 37/2019 Archiwum

10 minut, które zbawia dusze

Od pięciu lat, tego samego dnia i o tej samej porze stają na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, aby prosić Boga o miłosierdzie.

Po raz kolejny 28 września – w rocznicę wyniesienia na ołtarze bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny o 15.00 będzie można przyłączyć się do akcji apostolskiej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. Jak przekonują jej organizatorzy – wystarczy jedynie pokornie stanąć na chodniku, skrzyżowaniu ulic, by samotnie, w parze lub małej grupie odmawiać tę świętą modlitwę. – Nie jest to kolejny happening, parada, pochód czy manifa. To realna modlitwa, która ma moc sprawczą czynienia dobra – twierdzą inicjatorzy Koronki, zapraszając wszystkich, by tego dnia zatrzymać się na chwilę i poświęcić 10 minut, modląc się na ulicy, tym razem polecając szczególnie papieża Benedykta XVI.  – To 10 minut, które zbawia dusze – zaznaczają.

Do dnia dzisiejszego do akcji włączyło się ponad 100 miast m.in. z Polski, Kanady, Niemiec, Ukrainy, Hondurasu i Salwadoru. Wśród nich jest także Wrocław. Na skrzyżowaniu ulic: Na Ostatnim Groszu i Orlińskiego przy pomniku bł. Jana Pawła II do modlitwy zaprasza wspólnota Benedictus, działająca przy par. pw. św. Maksymiliana Kolbe. Dominikanie natomiast będą modlić się, wspólnie z wiernymi, Koronką na skrzyżowaniu ulicy Klemensa Janickiego z placem Dominikańskim. Poza Wrocławiem do akcji przystąpili wierni z parafii pw. Narodzenia NMP w Smolcu, którzy zapraszają na modlitwę przy ul. Kościelnej. Przybądźmy. Niech nas będzie jak najwięcej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL