Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kreacjonizm a teistyczna ewolucja (video)

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej, 22 września doszło do debaty pt. „Księga rodzaju a teoria ewolucji”.

Mamy niespodziankę dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w interesującej dyskusji. Poniżej video z dwóch części debaty, w której wzięli udział: bp Andrzej Siemieniewski reprezentujący stanowisko teistycznej ewolucji oraz ks. Marek Kmieć z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego, zwolennik kreacjonizmu.

Dyskusja dotyczyła metaforycznych i literalnych odczytań opisu stworzenia świata z Księgi Rodzaju, stanowiska chrześcijanina wobec teorii ewolucji i próby jej pogodzenia z chrześcijańską teologią, a także przystawalności wyników badań naukowych do treści Objawienia.

 

Część pierwsza:

Księga Rodzaju a teoria ewolucji - Debata w EWST - cz. 1
EWSTweWroclawiu

 

Część druga:

Księga Rodzaju a teoria ewolucji - Debata w EWST - cz. 2
EWSTweWroclawiu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma