Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pasja i przyszłość

Zakończył się drugi nabór studentów świeckich na Papieskim Wydziale Teologicznym. W tym roku po raz pierwszy kandydaci mogli wybrać także nowy kierunek: filozofię.

Jak tłumaczy ks. dr Grzegorz Sokołowski, sekretarz generalny PWT, konieczność przeprowadzenia egzaminu wynika z tego, że absolwenci szkół ponadgimnazjalnych nie mogą zdawać religii na maturze. – Składający się z dwóch części egzamin sprawdza ich wiedzę teologiczną z zakresu szkoły średniej – mówi.

Większość z przystępujących do egzaminu podkreślała, że wybrała papieską uczelnię, by realizować swoje pasje i zainteresowania. Niektórzy nie ukrywali, że z teologią wiążą swoją przyszłość i chcą pracować jako katecheci. Wśród nowych studentów PWT są także tacy, dla których będzie to drugi kierunek studiów. Jeden z kandydatów wyznał, że kiedy kończył liceum, zamierzał studiować fizykę, by uczyć tego przedmiotu w szkole. Później miał zamiar wybrać się na teologię. W pewnym momencie zmienił zdanie:

Studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym dla studentów świeckich trwają pięć lat, dla alumnów seminariów duchownych – sześć i kończą się uzyskaniem tytułu magistra teologii. W tym roku po raz pierwszy kandydaci mogli wybrać kierunek filozoficzny, który uwieńczą zdobyciem licencjatu z filozofii. Absolwenci PWT mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich. Uczelnia oferuje także szeroki wachlarz studiów podyplomowych, m.in. z zakresu komunikacji społecznej i dziennikarstwa, teologii biblijnej, języków obcych czy turystyki biblijnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama