Nowy numer 3/2021 Archiwum

Droga S-8 gotowa

Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi ekspresowej. Dzięki otwarciu odcinka między AOW a obwodnicą Oleśnicy kolejne miejscowości zostaną uwolnione od ruchu tranzytowego.

Budowa drogi ekspresowej S-8 na Dolnym Śląsku została podzielona na dwa etapy: Wrocław–Oleśnica i Oleśnica–Syców. Dziś został oddany do użytku pierwszy odcinek. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla połączenia Wrocławia z Warszawą.

Mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Budowa drugiego odcinka drogi już się zakończyła, ale trwają tam jeszcze niezbędne prace wykończeniowe. GDDKiA planuje oddanie całej trasy jeszcze w listopadzie. Nowa „ekspresówka” będzie miała ponad 50 km długości.

Niestety, nie ma co liczyć, że już niebawem szybko i komfortowo dojedziemy do Warszawy. Co prawda prace w innych województwach trwają, ale zakończą się dopiero w 2014 r.

Fragment oddany właśnie do użytku ma 22 km długości, są na nim dwa Miejsca Obsługi Podróżnych oraz 3 węzły drogowe. Michał Nowakowski zwraca również uwagę na trudności architektoniczne, z jakimi musieli się zmierzyć drogowcy:

Nowa trasa odciąży dotychczasową Drogę Krajową nr 8, która zmieni swój charakter na lokalny. Rzecznik GDDKiA zwraca uwagę, że samochody jadące przez nasze województwo tranzytem w kierunku Polski centralnej ominą m.in. Długołękę.

Wjazd na drogę S8 w Łozinie   Wjazd na drogę S8 w Łozinie
Karol Białkowski/GN
GDDKiA zapewnia, że na Dolnym Śląsku będą realizowane kolejne sztandarowe inwestycje drogowe. Michał Nowakowski mówi również o najbliższych planach:

Drogi S-5 i S-3, której planowanie jest na ukończeniu, nie mają szans szybką realizację. Obie drogi znajdują się bowiem w tzw. załączniku drugim, czyli są inwestycjami przeznaczonymi do realizacji po roku 2013.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama