Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zabawa po Bożemu przejdź do galerii

Pod patronatem GN, 4 października, odbył się koncert na rozpoczęcie roku akademickiego. Wystąpili: Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers i A.P.A.M.A.U. W kampusie studenckim bawiło się ponad 3 tys. osób.

- To jest forma nowoczesnej ewangelizacji poprzez muzykę rockową, poprzez ciężkie brzmienie - mówi Magda Pawelec, rzecznik prasowy 3. Koncertu na Tekach. Impreza w kampusie studenckim na "Wittigowie" trwała do późnych godzin wieczornych.

Jak zaznacza M. Pawelec pomysłodawcą inicjatywy jest o. Mariusz Simonicz, redemptorysta, opiekun duszpasterstwa akademickiego "Redemptor". W organizację są jednak zaangażowane wszystkie duszpasterstwa Wrocławia. - Nie chcemy być nachalni - podkreśla rzecznik 3KnT.

M. Pawelec przyznaje, że miejsce i czas koncertu nie są wybrane przypadkowo. - W tym roku 4 października to pierwszy studencki czwartek, a więc podtrzymujemy tradycję imprezowania w ten dzień tygodnia. Wychodzimy jednak z propozycją bezalkoholowej zabawy. Jest to też dobra promocja działalności wszystkich DA w mieście - zaznacza.

Na terenie kampusu przez cały czas trwania koncertu funkcjonowały namioty poszczególnych duszpasterstw akademickich, w których można było zasięgnąć informacji o ich bieżącej działalności. Organizatorzy zapewnili też tzw. "namiot spotkań", miejsce, w którym młodzi ludzie mogli porozmawiać z osobami duchownymi, opiekującymi się na co dzień studentami. Dla tych, którzy chcieli choć chwilę odpocząć od głośnej muzyki była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w pobliskim kościele.

Po zakończeniu koncertu organizatorzy zapewniali, że za rok odbędzie się kolejna edycja imprezy. Podkreślali, że jest to świetna inicjatywa i cieszy się dużym zainteresowaniem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma