Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Przed końcem świata

Przed końcem świata przejdź do galerii

Nigdy w historii cywilizacji nie było takiego momentu, jaki dziś przeżywamy – mówił ks. dr Wojciech Wójtowicz z Koszalina do kilkudziesięciu dolnośląskich nauczycieli, zgromadzonych w sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce.

 
Młodzież z I LO w Brzegu przygotowała pantomimę, inspirowaną nauczaniem bł. Jana Pawła II Ks. Rafał Kowalski/GN

Wykład księdza doktora, sekretarza Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli, był jednym z punktów programu VI Archidiecezjalnej Pielgrzymki Nauczycieli do sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce.  Prelegent przywołał fragment wywiadu, jakiego Zygmunt  Bauman udzielił jednemu z tygodników. – On, który nie jest chrześcijaninem, mówi: „jesteśmy u przednówka końca świata”. Świat wyczerpał się – podkreślał ks. W. Wójtowicz, zwracając uwagę na ogromne zagubienie człowieka we współczesnym świecie. Dodał przy tym, że nawet jeśli ideały są dziś niezmiernie trudne do realizacji, to takie osoby jak pedagodzy nie mogą przestać mówić o ideałach, wskazując, w jaki sposób należy promować nieprzemijające wartości.

Wykład poprzedził występ młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, którzy zaprezentowali etiudę pantomimiczną „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi”, inspirowaną nauczaniem bł. Jana Pawła II. Uczestnicy pielgrzymki podkreślali, że bardzo potrzebują tego typu spotkań. – To integruje nasze środowisko i uważam, że tego rodzaju inicjatyw powinno być więcej – mówiła Dorota Kmita-Szpak, nauczycielka z Lubiąża.  

Jak dodaje ks. dr Mieczysław Kinaszczuk, diecezjalny duszpasterz nauczycieli, nie bez znaczenia jest fakt, że pielgrzymka odbywa się u progu nowego roku szkolnego. – To jest moment, w którym możemy wrócić myślą do wakacji i podziękować za czas wypoczynku, ale także poprosić o światło Ducha Świętego i zwierzyć siebie Matce Bożej. Dlaczego od sześciu lat dolnośląscy pedagodzy oddają się w opiekę Bogu w sanktuarium w Sobótce – wyjaśnia ich diecezjalny duszpasterz:

Z pielgrzymami spotkał się także abp Marian Gołębiewski, który przewodniczył Eucharystii.

Diecezjalne duszpasterstwo nauczycieli jest wspólnotą o charakterze otwartym. Każdy pedagog jest zaproszony do włączenia się w jego działalność. Spotkania odbywają się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.
 

« ‹ 1 › »
Nauczyciele u Matki

WIARA.PL DODANE 06.10.2012

Nauczyciele u Matki

Pedagodzy podkreślali, że bardzo potrzebują tego typu spotkań Zdjęcia: ks. Rafał Kowalski/GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Ks. Rafał Kowalski

|

GOSC.PL

publikacja 06.10.2012 13:49

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DUSZPASTERSTWO NAUCZYCIELI
  • NAUCZYCIELE
  • PIELGRZYMKA
  • SANKTUARIUM NMP NOWEJ EWANGELIZACJI
  • SOBÓTKA

Polecane w subskrypcji

  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X