Nowy numer 25/2018 Archiwum

Stojąc u progu

Z Maryją i św. Janem od Krzyża uczestnicy cyklu "Verbum cum musica" przygotowywali się do ogłoszenia przez Benedykta XVI Roku Wiary.

Człowiek nie zadowala się czymś mniejszym niż Bóg, dlatego droga człowieka to droga stawania się tym, czym Bóg chce, byśmy się stali – mówił o. Szczepan Maciaszek w czasie wykładu „Wiara w życiu chrześcijanina na przykładzie św. Jana od Krzyża”, wygłoszonego podczas październikowego spotkania z cyklu "Verbum cum musica". Karmelita zwrócił uwagę, że według św. Jana od Krzyża dla człowieka relacja z Bogiem przez wiarę jest nieodzowna. Słuchacze poznali także pokrótce życiorys autora „Nocy ciemnej” oraz jego sposób opisywania Boga i człowieka. W części muzycznej chór Deesis pod kierownictwem Aleksandry Kołkowskiej zaprezentował „Akatyst ku czci Bogurodzicy”.

Jak powiedział ks. Paweł Stypa z Fundacji Studium Culturae Ecclesiae, organizatora cyklu, połączenie tego szczególnego utworu, dzieła i modlitwy, jaką jest „Akatyst” z treścią wykładu na temat wiary, w miesiącu, w którym szczególnie przywołujemy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, oraz na kilka dni przed ogłoszeniem Roku Wiary to nie przypadek. W ten sposób organizatorzy chcą jeszcze bardziej podkreślić doniosłość wydarzenia, które już 11 października będzie miało miejsce w Watykanie.  

Kolejne spotkanie z cyklu "Verbum cum musica" odbędzie się 2 listopada w kościele pw. Świętego Krzyża


Z chórem wystąpił ks. Bogdan Drozd   Z chórem wystąpił ks. Bogdan Drozd Ks. Rafał Kowalski/GN Ojciec Szczepan Maciaszek mówił o wierze na podstawie tekstów św. Jana od Krzyża   Ojciec Szczepan Maciaszek mówił o wierze na podstawie tekstów św. Jana od Krzyża Ks. Rafał Kowalski/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma