Nowy numer 48/2022 Archiwum

Stojąc u progu

Z Maryją i św. Janem od Krzyża uczestnicy cyklu "Verbum cum musica" przygotowywali się do ogłoszenia przez Benedykta XVI Roku Wiary.

Człowiek nie zadowala się czymś mniejszym niż Bóg, dlatego droga człowieka to droga stawania się tym, czym Bóg chce, byśmy się stali – mówił o. Szczepan Maciaszek w czasie wykładu „Wiara w życiu chrześcijanina na przykładzie św. Jana od Krzyża”, wygłoszonego podczas październikowego spotkania z cyklu "Verbum cum musica". Karmelita zwrócił uwagę, że według św. Jana od Krzyża dla człowieka relacja z Bogiem przez wiarę jest nieodzowna. Słuchacze poznali także pokrótce życiorys autora „Nocy ciemnej” oraz jego sposób opisywania Boga i człowieka. W części muzycznej chór Deesis pod kierownictwem Aleksandry Kołkowskiej zaprezentował „Akatyst ku czci Bogurodzicy”.

Jak powiedział ks. Paweł Stypa z Fundacji Studium Culturae Ecclesiae, organizatora cyklu, połączenie tego szczególnego utworu, dzieła i modlitwy, jaką jest „Akatyst” z treścią wykładu na temat wiary, w miesiącu, w którym szczególnie przywołujemy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, oraz na kilka dni przed ogłoszeniem Roku Wiary to nie przypadek. W ten sposób organizatorzy chcą jeszcze bardziej podkreślić doniosłość wydarzenia, które już 11 października będzie miało miejsce w Watykanie.  

Kolejne spotkanie z cyklu "Verbum cum musica" odbędzie się 2 listopada w kościele pw. Świętego Krzyża


Stojąc u progu   Z chórem wystąpił ks. Bogdan Drozd Ks. Rafał Kowalski/GN Stojąc u progu   Ojciec Szczepan Maciaszek mówił o wierze na podstawie tekstów św. Jana od Krzyża Ks. Rafał Kowalski/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy