GN 2/2021 Archiwum

Vivat, Academia!

Decyzją Rady Papieskiego Wydziału Teologicznego pełniący obowiązki rektora ks. prof. Andrzej Tomko będzie kierował przez najbliższe dwa lata wrocławską uczelnią teologiczną.

Nowy rektor urodził się 8 stycznia 1965 r. w Kłodzku. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie w 1983 r. rozpoczął studia na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Po święceniach kapłańskich, które przyjął z rąk kard. Henryka Gulbinowicza, pracował duszpastersko jako wikariusz w Świdnicy. Następnie podjął studia specjalistyczne z pedagogiki rodziny na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ks. prof. A. Tomko doskonale zna uczelnię, którą będzie kierował. Był prefektem w seminarium wrocławskim, sekretarzem PWT, a od 4 czerwca 2007 r. pełnił funkcję prorektora ds. organizacyjnych wrocławskiej uczelni teologicznej. Wybór musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Stolicę Apostolską.

Oto, co po wyborze powiedział nowy rektor:

Ks. prof. Andrzej Tomko przedstawił także szczegółowy plan działań, które w najbliższym czasie chce realizować. Dotyczą one m.in. działalności dydaktycznej, administracyjno-legislacyjnej uczelni i zmierzają do stałego podnoszenia poziomu kształcenia. Nowy rektor nie ukrywa, że zależy mu także na docieraniu z informacją o Papieskim Wydziale Teologicznym do jak najszerszych kręgów młodzieży szkół ponadgimnazjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama