Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzień Papieski

Muzyka, modlitwa, cukierki, otwarta dla wszystkich gra miejska i okazja do wsparcia zdolnej młodzieży – a wszystko dla Jana Pawła II – Papieża Rodziny.

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczny, dwunasty już Dzień Papieski, przypadający tym razem w niedzielę 14 października, tuż przed 34. rocznicą wyboru Jana Pawła II na papieża (16 października 1978 r.). Towarzyszy mu, jak co roku, zbiórka na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wolontariusze ze specjalnie oznakowanymi puszkami już od 12 października zbierają środki na stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin (obecnie fundacja wspiera ok. 2500 osób – licealistów i studentów). W niedzielę 14 października na wrocławskim rynku organizowany jest happening pt. „Dzielmy się miłością” – połączony m.in. z rozdawaniem „papieskich” krówek, a o 19.00 w kościele pw. NMP na Piasku odbędzie się okolicznościowy koncert.

Skauci Europy oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość zapraszają do wzięcia udziału w grze miejskiej „Jan Paweł II w mieście spotkań”, zaplanowanej na 14 października w godz. 13–15 na rogu ulic Oławskiej i Świdnickiej. Uczestnicy powinni zgłosić się w punkcie gry, by pobrać kartę gry i otrzymać zadania do wypełnienia. Na zwycięzców czekają nagrody.

Wrocławskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II zaprasza na niedzielę 14 października na 16.00 do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4. W programie Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwa uwielbienia z udziałem zespołu NOE, słowo Jana Pawła II na temat rodziny, ok. 17.30 projekcja filmu "Odważni".

W Oławie, z okazji Dnia Papieskiego oraz inauguracji Roku Wiary, wystąpią „Poznańskie Słowiki” – słynny chór założony przez śp. Stefana Stuligrosza. IV Koncert Papieski rozpocznie się w oławskim kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła 21 października o godz. 16. Artyści wykonają dzieło „W hołdzie bł. Jana Pawła II”. Usłyszymy: „Totus Tuus” Henryka Mikołaja Góreckiego, osiem kompozycji Stefana Stuligrosza: „Sekwencja do Ducha Świętego”, „O, ziemio polska”, „Surrexit Dominus vere. Cantate Domino”, „Quia vidisti me, Thoma, credidisti”, „Veni Creator”, „Dobry Pasterzu” (modlitwa eucharystyczna), „Nie lękaj się”, „Santo subito” oraz „Barkę” w opracowaniu Stefana Stuligrosza. Na organach zagra Maciej Bolewski; dyrygować będzie Maciej Wieloch. Wstęp wolny. Podczas koncertu będą zbierane dobrowolne datki na sfinansowanie tegorocznego „Św. Mikołaja” dla dzieci z rodzin ubogich.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama