GN 2/2021 Archiwum

Kopenhaga stoi otworem

Wraz z nowym rozkładem lotów, 29 października, pojawia się dodatkowe połączenie z Wrocławia do stolicy Danii. Przedstawiciele SAS, linii obsługujących destynację, liczą, że z dodatkowych lotów będą korzystali zwłaszcza biznesmeni i turyści.

Do tej pory Wrocławia do Kopenhagi można było polecieć raz dziennie, ale w niezbyt korzystnych godzinach południowych. Od ostatniego weekendu października do połączenia w środku dnia dołączy kolejne o 6.20.

Obecny podczas konferencji prasowej ambasador Królestwa Danii w Polsce, Steen Hommel, podkreślał, że zwiększenie połączeń lotniczych między obydwoma państwami da więcej możliwości wzajemnych kontaktów. – Mamy dobre relacje z Polską, ale powinniśmy rozwijać je nie tylko między stolicami, ale również między regionami – mówił. Temu ma właśnie służyć ułatwianie podróżowania na linii Wrocław–Kopenhaga. Ambasador przyznał, że ludzie w jego kraju niewiele wiedzą o Polsce. Dodał również, że Dolny Śląsk robi na nim duże wrażenie i jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

Dlaczego nowy lot jest tak istotny dla Wrocławia i mieszkańców regionu? Mówi Wanda Brociek, dyrektor generalny SAS Oddział w Polsce:

W praktyce będzie można polecieć do danego miasta w Europie rano i wrócić wieczorem. Dzięki temu możliwy będzie krótki wypad np. do Paryża. Uruchomienie nowego połączenia to też dobra informacja dla skandynawskich firm, które działają w okolicach Wrocławia.

Nowe połączenie będą obsługiwały samoloty CRJ 900   Nowe połączenie będą obsługiwały samoloty CRJ 900
materiały prasowe

Decyzja linii SAS o wprowadzeniu dodatkowego lotu to efekt rosnącej popularności we Wrocławiu lotów międzynarodowych z oferty regularnych przewoźników. Od początku roku liczba pasażerów korzystających z tego typu połączeń wzrosła o ponad 20 tysięcy, co oznacza wzrost o ok. 12%. Na tym tle wyraźnie widać rekordowy wzrost zainteresowaniem lotami do Kopenhagi – od stycznia do września bieżącego roku zanotowano tutaj wzrost liczby pasażerów o ponad 180% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Nowe połączenie umożliwi swobodne podróżowanie wylatującym z Wrocławia w porze szczytu komunikacyjnego. Poranny lot do lotniska w Kastrup otwiera Wrocław na całą gamę globalnych połączeń, m.in. do Waszyngtonu, Chicago, Pekinu czy Tokio. Port lotniczy w Kopenhadze jest też ważnym węzłem przesiadkowym podczas podróży europejskich.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama