Nowy numer 25/2018 Archiwum

Będą nowi szafarze

Ponad 60 osób z całej diecezji przygotowuje się, by pełnić zadanie nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Zakończenie kursu, udzielenie misji i błogosławieństwa przewidywane jest w marcu 2013 r.

Wówczas jego uczestnicy będą mogli rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. oraz zanosić Ją do chorych.  Przygotowanie do pełnienia tego zadania prowadzone jest dwutorowo: z jednej strony są to spotkania formacyjne: wspólne Eucharystie, konferencje i dni skupienia, z drugiej wykłady z: biblistyki, liturgiki, patrologii, prawa kanonicznego oraz zajęcia praktyczne.

Jednym z uczestników kursu jest pan Marek z Sobótki. Udział zaproponował mu wikariusz z jego parafii. – Po pewnym czasie uznałem, że jest to duże wyróżnienie i niezwykły zaszczyt, dlatego postanowiłem podjąć się tego zadania – mówi. Informacją podzielił się ze swoją żoną. – W naszym małżeństwie Bóg jest na pierwszy miejscu, więc absolutnie nie było odczucia, że ktoś mnie zabiera rodzinie. Wręcz przeciwnie: razem jesteśmy szczęśliwi.

Pierwszą Mszę św. sprawował przewodniczący Komisji Liturgicznej w naszej archidiecezji ks. Paweł Cembrowicz. – Rozpoczynamy nasze spotkanie od najważniejszego spotkania: od spotkania z Jezusem w Najświętszej Eucharystii – mówił.

Już w marcu nowi szafarze będą rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. i zanosić Ją do chorych   Już w marcu nowi szafarze będą rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. i zanosić Ją do chorych Ks. Rafał Kowalski/GN Rozpoczynamy nasze spotkanie od najważniejszego: spotkania Jezusa w Najświętszej Eucharystii - mówił główny celebrans   Rozpoczynamy nasze spotkanie od najważniejszego: spotkania Jezusa w Najświętszej Eucharystii - mówił główny celebrans Ks. Rafał Kowalski/GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma