Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będą nowi szafarze

Ponad 60 osób z całej diecezji przygotowuje się, by pełnić zadanie nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Zakończenie kursu, udzielenie misji i błogosławieństwa przewidywane jest w marcu 2013 r.

Wówczas jego uczestnicy będą mogli rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. oraz zanosić Ją do chorych.  Przygotowanie do pełnienia tego zadania prowadzone jest dwutorowo: z jednej strony są to spotkania formacyjne: wspólne Eucharystie, konferencje i dni skupienia, z drugiej wykłady z: biblistyki, liturgiki, patrologii, prawa kanonicznego oraz zajęcia praktyczne.

Jednym z uczestników kursu jest pan Marek z Sobótki. Udział zaproponował mu wikariusz z jego parafii. – Po pewnym czasie uznałem, że jest to duże wyróżnienie i niezwykły zaszczyt, dlatego postanowiłem podjąć się tego zadania – mówi. Informacją podzielił się ze swoją żoną. – W naszym małżeństwie Bóg jest na pierwszy miejscu, więc absolutnie nie było odczucia, że ktoś mnie zabiera rodzinie. Wręcz przeciwnie: razem jesteśmy szczęśliwi.

Pierwszą Mszę św. sprawował przewodniczący Komisji Liturgicznej w naszej archidiecezji ks. Paweł Cembrowicz. – Rozpoczynamy nasze spotkanie od najważniejszego spotkania: od spotkania z Jezusem w Najświętszej Eucharystii – mówił.

Będą nowi szafarze   Już w marcu nowi szafarze będą rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. i zanosić Ją do chorych Ks. Rafał Kowalski/GN Będą nowi szafarze   Rozpoczynamy nasze spotkanie od najważniejszego: spotkania Jezusa w Najświętszej Eucharystii - mówił główny celebrans Ks. Rafał Kowalski/GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama