Nowy numer 3/2021 Archiwum

Liczy się miłość

Stowarzyszenie Świętego Celestyna za szczególne zasługi w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym odebrało Europejską Nagrodę Obywatelską.

Uroczystość odbyła się w Domu Europy we Wrocławiu, a nagrodę, wspólnie z Lidią Geringer de Oedenberg, która nominowała stowarzyszenie do takiego wyróżnienia, wręczył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz. Zapoznawszy się z dokonaniami laureata, europoseł powiedział, że żałuje, iż to nie on był inicjatorem przyznania nagrody. Nawiązując do biblijnej przypowieści o talentach, zwrócił uwagę, że talentem może być niepełnosprawne dziecko, dodając, że dla ludzi, którzy tego nie rozumieją, niepełnosprawność może być przyczyną nieszczęścia i tragedii. – Tutaj można zrobić tak wiele dobra – zaznaczył europoseł, przyznając, że jest pod wielkim wrażeniem dokonań, które ma na koncie stowarzyszenie z Mikoszowa. – Dziś można nie tylko chylić czoła, ale także uklęknąć z szacunku przed tym, co osiągnęliście – spuentował.    

Wiceprezes stowarzyszenia Małgorzata de Haan wyznała, że u podstaw działalności leżała m.in. choroba jej syna:

Prezentując podejmowane przez siebie inicjatywy, laureaci nie ukrywali, że wiele sił daje im wiara w Boga, a pani Małgorzata dodała:


Liczy się miłość   Stowarzyszenie od ponad 20 lat wspomaga niepełnosprawnych i ich rodziny Ks. Rafał Kowalski/GN Liczy się miłość   Ta nagroda to duże wyróżnienie. Wiele osób chciało pogratulować laureatom Ks. Rafał Kowalski/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama