Nowy numer 21/2020 Archiwum

Pikieta pod siedzibą PO

Już jutro, 25 października, pod wrocławską siedzibą Platformy Obywatelskiej na ul. Oławskiej odbędzie się II pikieta za nowelizacją ustawy o planowaniu rodziny. Organizatorzy zapraszają do wsparcia inicjatywy, by dodać odwagi posłom PO.

Jak tłumaczy koordynator Fundacji Pro Prawo do Życia we Wrocławiu, Paweł Jaranowski, w związku z pracami w komisjach nad projektem Solidarnej Polski o zakazanie aborcji eugenicznej działacze pro life organizują manifestacje w różnych miejscach w Polsce. – Nie mają one charakteru politycznego – podkreśla. – Chcemy dodać otuchy tym posłom PO, którzy mieli odwagę zagłosować zgodnie ze swymi przekonaniami.

Spośród wrocławskich parlamentarzystów niestety wszyscy, poza Michałem Jarosem, który wstrzymał się od głosu, zagłosowali za odrzuceniem projektu ustawy zabraniającej zabijania dzieci, u których zdiagnozowano nieuleczalną chorobę. Przykład pikietujących ma zachęcić posłów do zmiany zdania.

P. Jaranowski zwraca uwagę, że jeszcze dziś (24 października) odbędzie się drugie czytanie i głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy w Komisjach Polityki Społecznej i Rodziny oraz Zdrowia.

Niezależnie jednak od wyników głosowania nad nowelizacją ustawy o planowaniu rodziny ta i kolejne pikiety się odbędą.

Obrońcy życia zachęcają wszystkich, którym los nienarodzonych nie jest obojętny, niezależnie od poglądów politycznych, do włączenia się w ich pokojową inicjatywę.

Początek godzinnej pikiety zaplanowano na 17.00.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama