Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jest z nami prezydent

Po raz drugi konkurs, który nasza redakcja organizuje wspólnie z wrocławskim Liceum Salezjańskim, wspiera Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Ruszyła już ósma edycja konkursu „My Polacy, my Dolnoślązacy”, skierowanego do uczniów klas III gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem jest napisanie pracy w dowolnej formie literackiej (z wyjątkiem poezji) na jeden z poniższych tematów:

1. „Ruch najbardziej służy zdrowiu. Jestem zdania, że nieobojętną przyczyną pogorszenia się zdrowia w naszych czasach jest to, że ludzie nie ruszają się już tak bardzo jak kiedyś” (św. Jan Bosko). Sport jako wyzwolenie z wirtualnej rzeczywistości.

2. Zmierzch czy ewolucja uczuć patriotycznych? 

Prace konkursowe o objętości do dwóch stron formatu A4 należy składać do 20 listopada w formie wydruku, osobiście w sekretariacie Liceum Salezjańskiego bądź drogą pocztową: ul. Młodych Techników 17, 53-647 Wrocław oraz w postaci elektronicznej na adres: liceum-wroc@salezjanie.pl. Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę: imię i nazwisko, nazwa i adres szkoły, data urodzenia, klasa, imię i nazwisko oraz funkcja opiekuna. Rozstrzygnięcie 5 grudnia o 12.00 podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu, na którą zostaną zaproszeni wyróżnieni uczniowie i ich opiekunowie.

Konkurs „O Złote Pióro” cieszył się zawsze wsparciem ze strony znakomitych patronów honorowych oraz sponsorów, dzięki którym mogliśmy nagrodzić prace laureatów. Także w tym roku mogą oni liczyć na cenne nagrody, m.in. laptop, aparat fotograficzny i wiele niespodzianek. Nagrodę główną – symboliczne złote pióro przesłał do naszej redakcji Prezydent RP Bronisław Komorowski.

W liście, który otrzymaliśmy, czytamy, że pan prezydent wyraża nadzieję, iż symboliczna nagroda zachęci uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w konkursie i podejmowania pierwszych prób literackich, a proponowana tematyka przyczyni się do uświadomienia młodym ludziom więzi łączących ich z lokalną społecznością oraz z ich małą Ojczyzną.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama