Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jeden z 350 000

W czasie gali finałowej Wielkiego Konkursu Fotograficznego "National Geographic Polska" wyróżnienie otrzymał dyrektor Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu ks. Jerzy Babiak.

Uroczystość odbyła się w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, a poprowadzili ją redaktor naczelna "National Geographic Polska" Martyna Wojciechowska oraz konsultant generalny tego miesięcznika, przewodniczący jury, ceniony fotograf Tomasz Tomaszewski. Na konkurs nadesłano ponad 350 tys. zdjęć. Były to zarówno prace amatorów, jak i profesjonalistów. Poza znanymi z poprzednich lat kategoriami: "Krajobraz", "Ludzie", "Zwierzęta" i "Fotoreportaż", organizatorzy wprowadzili nową tematykę "Życie na 100%". Właśnie w tej kategorii za fotografię pt. "Mimo wszystko" wyróżniono pracę dyrektora wrocławskiego liceum salezjańskiego.

„Ciepły grudniowy wieczór w meksykańskim mieście Oaxaca. Kilkadziesiąt par starszych ludzi tańczyło przed kościołem. Wśród nich ta jedna, która na widok aparatu zaczęła się uśmiechać...” - tak skomentował swoją pracę ks. Jerzy Babiak, a  w trakcie otrzymywania dyplomu i nagrody podkreślił, że nigdy nie byłoby zarówno tego, jak i innych zdjęć, gdyby nie wolontariat misyjny oraz młodzież, której to właśnie dedykuje wyróżnienie.  

Wkrótce na stronie liceum salezjańskiego ukaże się, zrealizowana przez szkolną telewizję TV SLO, krótka relacja z tego wydarzenia.

Wyróżniona praca autorstwa ks. Jerzego Babiaka   Wyróżniona praca autorstwa ks. Jerzego Babiaka ks. Jerzy Babiak Poza pamiątkowymi dyplomami, laureaci otrzymali cenne nagrody   Poza pamiątkowymi dyplomami, laureaci otrzymali cenne nagrody Archiwum SLO
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma