Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jeden z 350 000

W czasie gali finałowej Wielkiego Konkursu Fotograficznego "National Geographic Polska" wyróżnienie otrzymał dyrektor Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu ks. Jerzy Babiak.

Uroczystość odbyła się w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, a poprowadzili ją redaktor naczelna "National Geographic Polska" Martyna Wojciechowska oraz konsultant generalny tego miesięcznika, przewodniczący jury, ceniony fotograf Tomasz Tomaszewski. Na konkurs nadesłano ponad 350 tys. zdjęć. Były to zarówno prace amatorów, jak i profesjonalistów. Poza znanymi z poprzednich lat kategoriami: "Krajobraz", "Ludzie", "Zwierzęta" i "Fotoreportaż", organizatorzy wprowadzili nową tematykę "Życie na 100%". Właśnie w tej kategorii za fotografię pt. "Mimo wszystko" wyróżniono pracę dyrektora wrocławskiego liceum salezjańskiego.

„Ciepły grudniowy wieczór w meksykańskim mieście Oaxaca. Kilkadziesiąt par starszych ludzi tańczyło przed kościołem. Wśród nich ta jedna, która na widok aparatu zaczęła się uśmiechać...” - tak skomentował swoją pracę ks. Jerzy Babiak, a  w trakcie otrzymywania dyplomu i nagrody podkreślił, że nigdy nie byłoby zarówno tego, jak i innych zdjęć, gdyby nie wolontariat misyjny oraz młodzież, której to właśnie dedykuje wyróżnienie.  

Wkrótce na stronie liceum salezjańskiego ukaże się, zrealizowana przez szkolną telewizję TV SLO, krótka relacja z tego wydarzenia.

Jeden z 350 000   Wyróżniona praca autorstwa ks. Jerzego Babiaka ks. Jerzy Babiak Jeden z 350 000   Poza pamiątkowymi dyplomami, laureaci otrzymali cenne nagrody Archiwum SLO
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama