Nowy numer 25/2018 Archiwum

Za stypendia i za Teki

Za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego oraz za szczególne działania wśród studentów Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry wyróżniło abp. Mariana Gołębiewskiego oraz Duszpasterstwo Akademickie „Redemptor”.

Nagrody zostaną wręczone uroczyście w czasie otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów 15 listopada o 17.00 w Auli Leopoldyńskiej w ramach obchodów Święta Nauki Wrocławskiej, które przeżywamy w rocznicę pierwszych powojennych wykładów, wygłoszonych przez profesorów Kazimierza Idaszewskiego oraz Ludwika Hirszfelda w 1945 r.

Środowisko akademickie doceniło zaangażowanie księdza arcybiskupa w pracy duszpasterskiej i naukowej oraz działania na rzecz współpracy pomiędzy wyższymi uczelniami naszego regionu, zwłaszcza kontynuowanie spotkań opłatkowych dla środowiska akademickiego oraz ustanowienie i ufundowanie specjalnych nagród pieniężnych dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z uczelni wrocławskich. Od 2006 r. kapituła przyznała Nagrody Metropolity Wrocławskiego łącznie 35 studentom.

Nagroda Kolegium za szczególne działania w środowisku studenckim w tym roku trafi natomiast do Duszpasterstwa Akademickiego „Redemptor” i jej duszpasterza o. Koncerty na Tekach, organizowane przez DA "Redemptor" przyciągają wielu młodych ludzi   Koncerty na Tekach, organizowane przez DA "Redemptor" przyciągają wielu młodych ludzi Karol Białkowski/GN Mariusza Simonicza. Rektorzy zwrócili uwagę na inicjatywy podejmowane przez młodzież akademicką z tego duszpasterstwa, m.in. organizowanie pielgrzymek akademickich na Jasną Górę, obozu adaptacyjnego w Białym Dunajcu i propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, a także przygotowywanie wspólnie z organizacją „Donum” Koncertów na Tekach na osiedlu Wittigowo, w których każdego roku bierze udział ponad 1000 osób.

Nagrody Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry mają wysoką rangę w środowisku akademickim. Z tym większą radością gratulujemy laureatom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma