Nowy numer 25/2018 Archiwum

Medialne nominacje

Od czerwca raz po raz w mediach pojawiają się spekulacje na temat następcy abp. Mariana Gołębiewskiego.

Okazją ku temu były już: złoty jubileusz kapłaństwa, 75. rocznica urodzin metropolity, a ostatnio pismo z października o przyjęciu rezygnacji księdza arcybiskupa przez papieża Benedykta XVI. Co niektórzy nawet odważnie twierdzą, że nowa nominacja pojawi się do końca tego roku. Wymieniają wady i zalety hierarchów rzekomo pretendujących do objęcia stolicy biskupiej we Wrocławiu.

Żeby rozwiać wątpliwości: abp Marian Gołębiewski, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, złożył rezygnację z funkcji metropolity wrocławskiego jeszcze w czerwcu tego roku. Decyzja Benedykta XVI o przyjęciu rezygnacji, którą hierarcha otrzymał trzy tygodnie temu, nabierze jednak mocy prawnej z chwilą nominacji i objęcia urzędu przez nowego metropolitę. Kiedy to nastąpi i kto będzie nowym ordynariuszem we Wrocławiu, zadecyduje Stolica Apostolska.      

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma