Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poradź się u notariusza

Po raz trzeci odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu „Porozmawiaj z notariuszem”. 24 listopada będzie można skorzystać z bezpłatnych porad.

– W czasie naszej pracy w kancelariach spotykamy się często z pytaniami, które wprawiają nas w zdumienie – mówi Lech Borzemski, prezes Rady Izby Notarialnej we Wrocławiu. – W związku z tym postanowiliśmy uruchomić akcję edukacyjną, aby zwrócić uwagę obywateli na najistotniejsze rzeczy. Bowiem wiele czynności prawnych w Polsce można wykonywać samodzielnie, bez notariusza. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić – i stąd ta inicjatywa.

Tegoroczna edycja akcji poradniczej będzie poświęcona przede wszystkim zagadnieniu księgi wieczystej i roli, jaką może ona odegrać w ochronie własności. Nie oznacza to jednak, że do notariuszy nie można przyjść z innymi problemami.

Ogólnopolska akcja zawsze odbywa się w ostatnią sobotę listopada. We Wrocławiu z porad będzie można skorzystać od 10 do 16 w budynku Starej Giełdy przy pl. Solnym 16.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchoniemych będzie dyżurował również tłumacz języka migowego.

Więcej informacji o akcji „Porozmawiaj z notariuszem” można znaleźć tutaj.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma