Nowy numer 25/2018 Archiwum

Święto KSM

Diecezjalny Dzień Orłów w hołdzie bł. Karolinie Kózkównie w 25-lecie jej beatyfikacji.

75 osób z 11 wspólnot parafialnych naszej diecezji wzięło udział w 52. Dniu Orłów zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Spotkanie odbyło się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim.

Uczestnicy wysłuchali konferencji formacyjnej, wygłoszonej przez diakona Kamila Kasztelana z Koła Kleryków KSM  na temat: „Cnota w życiu chrześcijanina”.

Mszy św. z okazji patronalnego święta KSM przewodniczył ks. Arkadiusz Krziżok, asystent diecezjalny wspólnoty. – Odwagą jest kochać i zaufać – mówił podczas homilii, nawiązując do przykładu bł. Karoliny Kózkówny. Podczas liturgii został odczytany dekret Metropolity Wrocławskiego o mianowaniu Łukasza Tupaja prezesem Zarządu Diecezjalnego KSM. Zaprzysiężono także nowych członków stowarzyszenia.

Po Eucharystii młodzież trzeciej klasy Gimnazjum nr 13 wystawiła sztukę będącą adaptacją opowiadania Erica-Emmanuela Schmidta „Oskar i Pani Róża”, a po ich występie odbyła się dyskusja z rapującym księdzem, Jakubem Bartczakiem, na temat: „Nowa ewangelizacja w Roku Wiary”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że to właśnie wiara sprawia, że człowiek widzi świat i siebie w świecie w odpowiedniej perspektywie. W związku z tym ks. Jakub sprecyzował, że nie jest raperem, który został księdzem, tylko księdzem, który rapuje.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma