Nowy numer 25/2018 Archiwum

Uczyli się uczyć

W Lubiążu podsumowano szkolenie zorganizowane w ramach grantu Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

40 nauczycieli historii z Dolnego Śląska wzięło udział we wrześniu w wyjeździe szkoleniowym do Wilna i okolic. Projekt pt. „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich – edukacja patriotyczna” został zrealizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie. Jego dyrektorka, Krystyna Adaśko, zaznacza, że jest to już druga edycja inicjatywy. Celem szkolenia było propagowanie wartości historycznych i wyposażenie nauczycieli w niezbędne narzędzia do edukacji uczniów w szkołach regionu. – W ubiegłym roku nasze szkolenie na Ukrainie zaowocowało tym, że jego uczestnicy zabrali swoich uczniów na Wschód, by przywrócić odpowiedni wygląd polskim grobom w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia” – mówi.

Uczestnicy projektu brali udział w żywej lekcji historii, uczestnicząc w zwiedzaniu ważnych dla Polaków miejsc w dzisiejszej stolicy Litwy, m.in. cmentarza na Rossie, katedry, uniwersytetu i Ostrej Bramy, ale także Muzeum Adama Mickiewicza i Domu Juliusza Słowackiego.

Krystyna Adaśko jest przekonana, że wiedza, którą otrzymali dolnośląscy nauczyciele, na pewno zostanie wykorzystana podczas zajęć dydaktycznych w szkołach.

Dyrektorka Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej w Wołowie zaznacza, że w przyszłym roku instytucja będzie się ubiegała o kolejne dofinansowanie do wyjazdu na Kresy Wschodnie. Tym razem na ziemie leżące na terenie dzisiejszej Białorusi.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma