Nowy numer 25/2018 Archiwum

Stabilnie i rekordowo

Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt budżetu województwa dolnośląskiego na 2013 r. Mimo kryzysu będzie on największy w historii naszego regionu.

Aż 850 mln zł zostanie przeznaczonych na wydatki majątkowe w przyszłym roku. Jak zapewnia Urząd Marszałkowski, ma to zapewnić pierwsze miejsce w rankingu województw pod względem atrakcyjności infrastruktury gospodarczej i aktywności wobec inwestorów. Ze środków wojewódzkich zostanie przebudowany m.in. Pawilon Czterech Kopuł na cele Muzeum Narodowego oraz zmodernizowane obwałowania w gminach Oława i Jelcz Laskowice.

Największa pula, 388 mln zł, dotyczy jednak inwestycji transportowych. Marszałek R. Jurkowlaniec zaznacza, że środki będą przeznaczane głównie na naprawę już istniejących dróg, ale w przyszłym roku doczekamy się oddania do użytku kilku ważnych odcinków.

Pokaźne kwoty trafią też na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich oraz na pomoc i ochronę zdrowia.

W budżecie na rok 2013 zarezerwowano też środki na kulturę, ochronę przeciwpowodziową, edukację i naukę oraz kulturę fizyczną i turystykę.

Przygotowując projekt budżetu, zarząd województwa skoncentrował się na maksymalnym wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma