Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa

Jeszcze do najbliższego poniedziałku na wszystkich, którzy zdecydują się oddać krew w RCKiK, czekają upominki.

– Ci, którzy zdecydują się nas w tych dniach odwiedzić, otrzymają słodki poczęstunek oraz drobny prezent-niespodziankę – zachęca Adrianna Franc, koordynator do spraw promocji krwiodawstwa. Od wczoraj, 22 listopada, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu ma swojego ambasadora. Został nim znany aktor teatralny i filmowy Mariusz Kiljan. – Krwiodawcy otrzymali również od naszego partnera LG Electronix Wrocław telewizor, dzięki któremu szybciej będzie upływał czas w oczekiwaniu na pobranie krwi – tłumaczy A. Franc. Koordynator ds. promocji krwiodawstwa RCKiK we Wrocławiu cieszy się również, że w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa jest więcej dawców niż zwykle.

Wszyscy gotowi do oddania cząstki siebie dla ratowania życia drugiego człowieka zaproszeni są do praktycznego udziału w świętowaniu. RCKiK znajduje się na ul. Czerwonego Krzyża 5–9. Oddawanie krwi jest możliwe w stałych godzinach otwarcia centrum, od poniedziałku do piątku od 7.30 do 18.00 lub w soboty od 8.00 do 12.00. Do poniedziałku, 26 listopada włącznie na krwiodawców czekają dodatkowe upominki.

– Okres jesienno-zimowy jest zwykle bezpieczny, jeśli chodzi o zapasy krwi, choć zawsze jest niepewność dotycząca grup ujemnych. Dobra sytuacja to jednak zasługa krwiodawców – dlatego aby było tylko lepiej, zapraszamy do nas cały czas – dodaje A. Franc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL