Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zrób coś dobrego

Trwa „Szlachetna paczka”. Na Dolnym Śląsku ciągle więcej jest potrzebujących jak tych, którzy chcą im pomóc.

Ogólnopolska akcja jest organizowana już od 12 lat i swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej rodzin, które dzięki pomocy ludzi dobrej woli będą mogły godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Niestety ilość potrzebujących nie spada. – W tym roku nasza pomoc dotrze do 650 rodzin na Dolnym Śląsku – mówi Karolina Kandut, koordynator ds. promocji projektu „Szlachetna Paczka” w naszym województwie. Jak zaznacza, na chwilę obecną zgłosiło się z regionu ok. 400 osób do pomocy. Będzie ich jednak więcej, bo cały czas z chęcią zrobienia paczek zgłaszają się nowi darczyńcy.

Co należy zrobić, by dołączyć się do akcji? Jak tłumaczy K. Kandut, wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, wybrać województwo i magazyn, do którego będzie trzeba skompletowaną paczkę zawieźć 8 lub 9 grudnia. – W samym Wrocławiu jest kilka magazynów, ale i w innych miejscowościach regionu również ich nie brakuje. Do potrzebujących rodzin paczki rozwiozą wolontariusze tuż przed świętami – tłumaczy dolnośląska koordynatorka inicjatywy.

W dobroczynną akcję włączyło się w tym roku już kilka poważnych instytucji i osób. – Własną paczkę przygotowuje m.in. prof. Jan Miodek, wspierają nas aktorzy Teatru Polskiego czy Panorama Racławicka – mówi K. Kandut. Zaznacza przy tym, że wiele znanych osobistości i firm planuje włączenie się w „Szlachetną Paczkę”. – Trwają rozmowy, które w ciągu kilku dni zostaną sfinalizowane – dodaje. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi m.in. o piłkarzy aktualnego Mistrza Polski, Śląska Wrocław.

W akcję „Szlachetna Paczka” można włączyć się również, wysyłając specjalny SMS i poprzez przekazanie „1 procenta” z naszych podatków. Szczegóły są dostępne na stronie inicjatywy: www.szlachetnapaczka.pl.

O ubiegłorocznej akcji pisaliśmy w papierowym wydaniu "Gościa Wrocławskiego". Artykuł jest dostępny tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama